Close search

Konstantní únava i pracovní výkon na nule: Jak poznáte, že je čas odejít ze zaměstnání?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Určitě se vám to také někdy už stalo. Nemohly jste se dočkat víkendu a v neděli večer se vám začal stahovat žaludek. Toto jsou velmi jasné signály proto, abyste změnily zaměstnání.

Pamatujete si, jak jste se chovala po čerstvém nástupu do práce? Byla jste jako neřízená střela. Fantazie byla vaše druhé jméno a úkoly jste plnila s chutí. Pracantku roku teď ale nepřipomínáte ani vzdáleně. Práce vás nudí a z nudy vzniká únava, která snad nikdy nekončí. I proto se zamyslete nad tím, zda není čas vyklidit si pracovní stůl.

Člověk žije jenom jednou a neměl by setrvávat v práci, ve které se necítí šťastný. Je jasné, že každý den není růžový v žádném zaměstnání, ale pokud stav vnitřního neklidu, když jste v práci, trvá dlouhodobě, ukončete to. Tím, že se vnitřně rozhodnete pro změnu, „hvězdy“ vám budou příznivě nakloněny. Uvidíte, že se naskytne daleko lepší příležitost, o které se vám zatím ani nezdá.

Do doby, než se člověk většinu věcí naučí, musí procházet změnami, ať už jsou sebedrsnější. Nechcete-li opustit své zaměstnání, které máte sice jisté, ale nejste s ním úplně ztotožněná? Proces hledání vaší vysněné práce se akorát tak prodlouží.

Cítíte uvnitř potřebu změny, líbilo by se vám dělat kreativnější práci nebo vám vadí, že vám neustále někdo něco přikazuje? Změňte to. Člověk může být šťastný až tehdy, dovolí-li si to on sám. Vaše duše vám za to bude nesmírně vděčná a bude vás směrovat tím správným směrem.

Jste-li zvyklá se celý život ohlížet na druhé, nastal čas myslet také na sebe. Pokud vás tíží myšlenky, jak to bez vás v práci zvládnou nebo co si o vás řeknou kolegové, nenechte se těmito myšlenkami odradit. Berte je jen jako zkoušky, které prověřují, jak moc jste rozhodnuté udělat první krok. Při odchodu nezapomeňte poděkovat za zkušenost, kterou jste si musela projít. Začne vám nový život s činností, která vás konečně naplní a budete se na ni těšit každé ráno při tom, co vstanete z postele.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu