Close search

Konečně dovolená! Prozkoumejte letos tajemství Bulharska a Kypru

Pixabay Zdroj: Pixabay

Už se to blíží! Trvalo to sice strašně dlouho, ale už moc času nezbývá! Do čeho? No přece do letní dovolené u moře? Plánujete ji už teď? A jaká destinace vás letos láka? Popřemýšlejte třeba o Bulharsku nebo o Kypru.

Je sice teprve polovina dubna, ale to neznamená, že nemůžete už teď snít o tom, jak ležíte na pláži, dopřáváte si dobré jídlo, vychlazený drik a hlavně sladké nicnedělání. K tomu dobrá knížka a ideální dovolená je na světě. Tak si ten zmiňovaný drink dejte už teď, pohodlně se usaďte a začněte vybírat, kam se letos podíváte. V rámci Last minute navíc pořídíte zájezd za fajn cenu.

Kam? Na Kypr!


Navštívili jste už někdy Kypr? Ten rozhodně má co nabídnout všem dovolenkářům. Najdete tady neuvěřitelně průzračné moře, hřejivé slunce a vynikající jídlo a víno. Na své si však přijdou i ti, kteří zas tak dlouho na lehátku odpočívat nevydrží. Kypr se totiž chlubí dechberoucí přírodou a starodávnými památkami. A dobrodruhy určitě dovolená na Kypru nadchne nabídkou vodních sportů a možností prozkoumat podvodní svět. Podívejte se na nabídku zájezdů na Kypr.

A abyste se opravdu pořádně naladili na dovolenou na Kypru, představte si, co byste mohli ochutnat. Jen namátkou, protože kyperská kuchyně spojuje prvky řecké a turecké kuchyně, pochutnat si můžete třeba na tzatziki, kleftiko, musace, meze, kalamárech a dalších mořských plodech. Na místních specialitách si pochutnáte i v případě, že zvolíte All Inclusive stravování.

Tak co, už jste se rozhodli, že Kypr je vaším místem pro dovolenou v roce 2024? Dovolená Last minute je ideálním řešením, ušetřené peníze můžete investovat do dobrot a zábavy! Anebo si koupit něco na památku. Na Kypru vynikají keramikou, šperky ze stříbra a mědi a dřevnými výrobky.


Stačí tedy prozkoumat Last minute nabídku nebo Super last minute a vybrat ten nejlepší zájezd, který se pro vás hodí. Last minute tui nabízí třeba zájezd do útulného hotelu Chrystalla, který najdete v centru Protarasu přímo na písečné pláži. Hotel má dva bazény a dva bary, komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje s výhledem na moře nebo na pevninu.

Tím však nabídka zájezdů na Kypr v rámci Last minute rozhodně nekončí. Možná vás zaujme hotel Nissi Park, leží jen 200 metrů od pláže, ale zároveň v pěší vzdálenosti od obchodů, barů a restaurací. I tento hotel nabízí bazén a tato nabídka na Kypr se hodí pro rodiny, je zde i dětský bazén a hřiště. Tak co, už prozkoumáváte Last minute zájezdy?

Last minute Kypr nabídka je skutečně bohatá. Lákavě zní i Last minute 2024 zájezd do hotelu Anesis. Na pláž a do města je to kousek, hotel je navíc nedávno po kompletní rekonstrukci. Tento zájezd je doporučován pro rodiny s dětmi.

Seznamte se s Bulharskem


Příjemnou destinací na letní dovolenou je i Bulharsko. Dovolená v Bulharsku je ideální pro ty, kteří chtějí odpočívat v Evropě a neláká je cesta do dálek. Last minute dovolená v Bulharsku nabízí mnoho předností. Najdete zde příjemné pláže s pozvolným vstupem do vody, teplé Černé moře, neuvěřitelně rozmanitou přírodu, třeba v tamních národních parcích. Jste-li městský člověk, i vy si z nabídky Bulharska vyberete. Města jsou historická, romantická a příjemná.

Lákavé je Bulharsko i pro ty, kteří si rádi koupí něco tradičního. Ženy by měly rozhodně vyzkoušet přírodní kosmetiku z růžového oleje Rose of Bulgaria, muže určitě potěší doutníky nebo pořádně pálivá paprika. Bulharsko také vyniká svým červeným vínem.


I bulharská kuchyně má své speciality, znáte třeba kebapčetu – kořeněné opékané šišky ze sekaného masa? Ochutnali jste někdy na zájezdu v Bulharsku tarator? Tedy studenou polévku z kyselého mléka? Nebo kavarma kebap - kořeněné vepřové maso se zeleninou a feferonkami? Vybírat můžete pochopitelně zájezdy do Bulharska All Inclusive, díky čemuž budete moci střídat tradiční místní pokrmy s těmi, které už máte prověřené a oblíbené.

Už balíte, protože jste se rozhodli, že vaše letošní dovolená ponese jméno Bulharsko 2024? Zájezdy do Bulharska nabízejí celou řadu zajímavých míst. Tak třeba Hotel Lilia je kousek od centra a letoviska Zlaté písky. Až vás omrzí dlouhé písčité pláže, můžete se vydat do nedalekých lázní a dopřát si kosmetická ošetření a masáže. Hotel nabízí vyžití pro dospělé – jako je posilovna nebo stolní tenis, ale i pro děti, které potěší brouzdaliště. Hotel Royal Perla se nachází pouhých 500 m od centra Primorska a nedaleko najdete třeba aquapark. Doporučován je Royal Perla zejména párům či skupinám přátel.

Nejčtenější články