Close search

Konec Teorie velkého třesku: Znáte těchto deset zajímavostí z legendárního sitcomu?

CBS Zdroj: CBS

Seriál Teorie velkého třesku je po dvanácti odvysílaných řadách, které na televizních obrazovkách běžely od roku 2007, definitivně u konce. Premiéra posledních dvou dílů se bude v USA konat 16. května. Přesto herci mají za ty dlouhé roky rozhodně na co vzpomínat!

Věděli jste, že se seriál měl původně jmenovat Lenny, Penny a Kenny? Nebo že si štáb zpříjemňoval pauzy mezi natáčením ping-pongem? Máme pro vás 10 nejlepších zajímavostí z natáčení sitcomu.

1. Když se pořádně zaměříte na postavu Leonarda, všimnete si, že ve svých brýlích ve skutečnosti nemá žádná sklíčka.

2. Mayim Bialik, která si zahrála vědkyni Amy, je ve skutečnosti jediná, kdo má z herců PhD. V roce 2008 dokončila studium neurovědy.

3. Přestože je Sheldon Cooper ohromný fanoušek Star Treku, jeho představitel Jim Parsons paradoxně nikdy seriály ani filmy neviděl.

4. Dva z hlavních hrdinů jsou pojmenováni podle hollywoodského herce, producenta, režiséra a scénáristy Sheldona Leonarda.

5. Johnny Galecki (Leonard) a Kunal Nayyal (Rajesh) slaví oba narozeniny 30. dubna.

6. Postava Penny nemá v seriálu žádné příjmení.

7. Během prvních tří sérií si herci vydělali maximálně 60 tisíc dolarů za jednu epizodu. Od roku 2014 však hlavní postavy seriálu berou neuvěřitelný milion dolarů za jeden díl.

8. Ve skutečném světě žije Jim Parsons, který ztvárnil Sheldona, ve společném homosexuálním svazku s Toddem Spiewakem.

9. V seriálu se za dlouhá léta vysílání objevilo mnoho známých osobností. Jmenujme například Charlieho Sheena, Howieho Mandela, Ellen DeGeneres, herce Willa Wheatona, vědce Stephena Hawkinga, vizionáře Elona Muska nebo komiksového krále Stana Leeho.

10. V průběhu natáčení osmé série zemřela Carol Ann Susi, která se na obrazovce nikdy neobjevila, ale ztvárnila hlas Howardovy matky. Herečka podlehla po dlouhém boji rakovině.

Podívejte se na oblíbené postavy a snímky z posledního dílu v naší fotogalerii. 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu