Close search

Konec léta se blíží: Aktivity, kultura i zábava pro nejmenší

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a vám už nejspíš došly nápady, jak dětem připravit plnohodnotný program, který by je bavil. Přinášíme vám tedy ty nejlepší tipy na trávení volného času, ať je hezky nebo prší!

Letní prázdniny se pomalu chýlí ke konci, užijte si tedy poslední dva týdny naplno. Stačí zvolit ta správná místa a neztrácet čas návštěvou toho, co nestojí za vaši pozornost. Přinášíme vám tedy tipy na ty nejlepší aktivity, které si vaše rodina nemůže nechat ujít.

Adrenalin i relax na jednom místě

Monínec

Prvním, co si může návštěvník na Monínci během letní sezóny vyzkoušet, je Aktivity park. Tedy především kuličková dráha, která je dlouhá zhruba 100 metrů. Zapomenout nelze ale ani třeba na tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf. Nechybí také lanový park. Vodní maxiskluzavku, jež je také součástí parku a měří rovněž 100 metrů, ocení návštěvníci v případě teplejšího počasí. V případě špatného počasí využijte krytý bazén nebo vnitřní hernu. Samozřejmostí je stylové ubytování, wellness a skvělá kuchyně!

Staňte se součástí legendy

Hamleys

Jste fanoušky virtuální reality? Pak vyzkoušejte skvělé atrakce v největším hračkářství v centru Prahy v Hamleys. Jednou z nich je třeba virtuální hra Golem, která pohltí všechny tvoje smysly. Projdete se po rudolfínské Praze, vyřešíte interaktivní hádanky a stanete se svědkem zrození bájného Golema. Zatímco budete odhalovat rabínova tajemství, čeká vás nejen práce s magickou hmotou a řadou kouzelných zařízení, ale sami nakonec sílu kouzel ovládnete. Ovládání předmětu pouhou silou vůle nebo vyvolání ledových paprsků z vlastních rukou je zážitek, který se nezapomíná.

Vyzkoušejte si svět nevidomých

BigZoom

Absolutně dokonalý projekt, který vás vtáhne do každodenního světa nevidomých lidí. Hmat, sluch, čich, smysl pro rovnováhu a slepá důvěra ve svého průvodce, to je Neviditelná výstava, která vás originálním způsobem vyvede z komfortní zóny. Poznáte, v jakém světě žijí nevidomí a jak se v něm pohybují i orientují. Věřte, že to pro vaše děti bude dobrodružství, zábava, ale odnesou si i spoustu praktických rad do života. Vyzkoušíte si společně, jak se pohybovat ve městě i lese, jak zapnout mikrovlnnou troubu, jak poznat peníze, jak ochutit jídlo i vybrat správné koření. Prostě úplně jiný život, který vůbec nemusí být tak limitující, jak si třeba myslíte.

Už jste zkoušeli levitovat?

Muzeum fantastických iluzí

Máte cestu do Prahy a nevíte, na co nalákat své děti? Rozhodně to zkuste na Muzeum fantastických iluzí, které se nachází v centru Prahy a je naprosto unikátní a jedinečné. Vyzkoušejte v něm mimo jiné můžete kouzelnou židli nebo magickou místnost, která vás promění v trpaslíka nebo obra. Nechte se kouzelníkem vystřelit z děla nebo levitovat ve vzduchu. Vaše hlava se náhle ocitne na stole nebo si na vás pochutná King Kong. Slavný alchymista Edward Kelley vás kouzlem uvězní ve své středověké laboratoři a dinosaurus si vás ve svých pařátech odnese do hnízda. Prostě takové ideální letní odpoledne v Praze!

Vzhůru za dinosaury do druhohor

DinoPark

Které dítě by nemilovalo dinosaury? Pokud je na tom stejně i to vaše, vezměte ho na putování po druhohorách do některého z DinoParků.  Vaše děti si užijí modely dinosaurů v životních velikostech, dekorace druhohorní přírody nebo dětské paleontologické hřiště s ukrytou kostrou pravěkého tvora. V ceně vstupenky je i 4D kino, které bude pro malé milovníky těchto pravěkých tvorů dokonalým zážitkem. Dospělí jistě ocení mlhostromy pro osvěžení v letních měsících. Zkrátka a dobře, čeká vás spousta zábavným atrakcí a překvapení pro celou rodinu.

Zábava v kuchyni pro celou rodinu

Albert

No a pokud se přece jen rozhodnete zůstat doma, zpříjemněte si den společnými aktivitami. Skvělé je pečení, vaření i zavařování. Vzhledem k teplotám doporučujeme vyzkoušet něco snazšího. Připravte si třeba čerstvé smoothie z kvalitního ovoce nebo nějakou chutnou zdravou svačinku. Značka Nature's Promise, kterou seženete v Albertu, nabízí skvělé produkty pro ty, kteří dbají na životní styl a chtějí pro sebe jen to nejlepší.

Nejčtenější články