Close search

Kolik berou hvězdy Hry o trůny? Turner uvedla, že má mnohem méně než Harington

HBO Zdroj: HBO

Finální řada populárního seriálu Hra o trůny je za dveřmi a diskuse o tom, kdo nakonec usedne na Železném trůnu, vrcholí. Konečný vítěz krvavé války, ale není jediným tajemstvím, který tvůrci seriálu pečlivě střeží. Mezi podobné záhady patřily i platy, které si herci odnášejí do banky. Toto tajemství ale nakonec HBO poodhalilo.

Hra o trůny patří mezi jeden z nejúspěšnějších seriálů a stanici HBO přináší nemalé peníze. Své popularity si ale jsou vědomi i samotní herci, kterým role v seriálu často převrátila život naruby. Stanice HBO uvedla, že musí hodně investovat do samotného natáčení, aby udržela jistou kvalitu kostýmů a speciálních efektů, kterými se seriál pyšní. Pozadu ale nezůstávají ani herci, jejichž výkony před kamerou jim získaly po celém světě miliony fanoušků. 

Rozpočet, který má stanice na jeden díl osmé a finální série, je 15 milionů dolarů (okolo 345 milionů korun). Taková částka rozhodně říká, že na představitelích hlavních postav HBO rozhodně nešetří. Podle posledních informací největší hvězdy seriálu jako Kit Harington, Emilia Clarke, Peter Dinklage, Lena Headey, nebo Nikolaj Coster-Waldau si za každý díl finální série odnesou 1.2 milionu dolarů (27,6 milionu korun). 

Existují dokonce spekulace, že herci si mohou přijít i na 2.5 milionu dolarů (57,5 milionu korun)  Tyto částky jsou ve srovnání se sedmou sérií mnohokrát vyšší. Herci si velice polepšili, jelikož jejich platy se tehdy pohybovaly mezi 500 až 600 tisíci dolarů (11,5 milionu korun) za jeden díl.


Což rozhodně není málo, ale ne všichni představitelé oblíbených postav si za finální sérii odnesou takové astronomické částky. Představitelé velice výrazných, ale méně dosazovaných postav, mezi které patří herečky Maisie Wiiliams (Arya Stark) nebo Sophie Turner (Sansa Stark), mají mnohem nižší platy než jejich hvězdní kolegové. Podle zahraničních médií si herečky za svoji práci účtují v rozmezí od 150 tisíc do 175 tisíc dolarů (kolem 3,5 milionu korun). 

Tyto částky rozhodně nejsou malé, ale v porovnání s hlavními představiteli, jsou výrazně nižší. Představitelka Sansy Stark herečka Sophie Turner se nedávno nechala slyšet v rozhovoru, že se svým kolegou Kitem Haringtonem otevřeně mluvila o výši jejich platů. Turner, která často vystupuje za spravedlivé a rovnocenné platové ohodnocení mužů a žen, údajně ví, že Harington vydělává mnohem více než ona. Ale podle jejích slov mu to nemá za zlé. Herečka řekla, Harington má více natáčecích dnů, takže si své peníze zaslouží. 

Nejčtenější články