Close search

Knihy, které miliardářům nastartovaly úspěch: Jsou mezi nimi i pohádky

Instagram.com Zdroj: Instagram.com

Za obchodními giganty a mnohamiliardovými koncerny stojí lidé, kteří díky svým nápadům, pracovitosti a schopnostem dokázali změnit podobu dnešního světa. Které knihy inspirovaly při budování jejich impéria Richarda Bransona nebo Elona Muska?

Richard Branson

Britský podnikatel a spoluzakladatel konglomerátu Virgin Group velmi bojoval o získání kvalitního vzdělání, ale kvůli silné dyslexii veškeré své pokusy vzdal již v šestnácti letech. Později začal podnikat a podle svých slov dosáhl úspěchu díky jakési své nikdy neutuchající schopnosti myslet jako dítě. Kniha Petr Pan, který je symbolem věčného dětství a nevinnosti, se pro něj tak stala celoživotním průvodcem.

Kniha: Petr Pan

Autor: J. M. Barrie

Warren Buffett

Americký investor a miliardář, který si díky podnikatelskému talentu vysloužil například přezdívku Věštec z Omahy, je největším akcionářem a CEO holdingové společnosti Bershire Hathaway. Buffett se nyní může pochlubit majetkem 84,6 miliard dolarů (1,9 bilionu korun). Na cestě za úspěchem se nechal inspirovat knihou Inteligentní investor, která pojednává o principech podnikání, akciích a jejich investování. Buffett ji údajně pročítal mnohokrát a prý mu pomohla v jeho investiční strategii.

Kniha: Inteligentní investor

Autor: Benjamin Graham

Oprah Winfrey

Americká moderátorka a novinářka se proslavila díky své věhlasné talk show, která dlouhé roky lámala veškeré rekordy sledovanosti v USA. I když si Winfrey prošla sexuálním i psychickým týráním a dokonce jí ve velmi mladém věku zemřelo dítě, dokázala si vybudovat velmi úspěšnou kariéru. Jistým průvodcem a pomocníkem se jí stala kniha Sídlo duše, která nahlíží na evoluci člověka skrze ekonomické, psychologické a vědecké vlivy. Winfrey uvedla, že po přečtení této knihy se rozhodla změnit princip své show a chtěla poukázat na hloubi lidské duše a problémy, které ji mohou tížit.

Kniha: Sídlo duše

Autor: Gary Zukav

Elon Musk

Podnikatel a zakladatel společnosti Tesla, Elon Musk, který se věnuje snad všemu včetně vesmíru. Za nejvíce inspirativní knihu označil dílo napsané právě věhlasným představitelem sci-fi žánru Isaacem Asimovem. Kniha pojednávající o neuvěřitelné schopnosti lidské expanze a osídlení Galaxie údajně inspirovala Muska při zakládání projektu SpaceX.

Kniha: Sci-fi sága Nadace

Autor: Isaac Asimov

PODÍVEJTE SE DO GALERIE, KTERÉ KNIHY INSPIROVALY NEJBOHATŠÍ LIDI SVĚTA:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu