Close search

Klasické hollywoodské krásky, které podstoupily plastiku obličeje: Poznali byste je?

vintag.es Zdroj: vintag.es

Když se podíváte na slavné hvězdy klasické doby Hollywoodu, myslíte si, že vždy vypadaly tak, jak je známe ze stříbrných pláten? Mysleli jste si, že byla jejich krása vždycky přirozená? Většinou předpokládáme, že staré hollywoodské hvězdy jsou prostě krásné jenom proto, že už je to dávno a že vypadají jinak než dnešní slavné osobnosti.

Plastická chirurgie byla už od roku 1920 neviditelným pomocníkem hollywoodských hvězd. Mnoho takových, které považujeme za ikony krásy “starého” Hollywoodu, si ve skutečnosti ke kráse trochu pomohly.

1. Hedy Lamarr

Hedy Lamarrová byla první herečka, která přiznala plastickou operaci. Bylo to v šedesátých letech, měla podstoupit facelift, operaci nosu, rtů a botox.

2. Marylin Monroe

V průběhu let se hodně spekulovalo o plastikách Marylin Monroe, do jaké míry je přirozená a jestli nemá plastiku. Sama Marylin to nikdy nepotvrdila, nicméně asi padesát let po její smrti vyšlo najevo, že nějaké plastiky podstoupila. Konkrétně rhinoplastriku, což je zmenšení nebo úprava nosu. Takže i sexsymbol Marylin Monroe si plastikou pomohla.

3. Marlene Ditrich

Říkalo se, že by se musel člověk rozkrájet, aby měl lícní kosti jako Marlene Ditrichová. Ostře řezané rysy ji záviděly tehdy snad všechny ženy. Měla je od Boha? Je jasné, že make-up a správné osvětlení udělá své, nicméně pravda prý byla taková, že si Marlene nechala odstranit několik stoliček, aby dosáhla ostrých rysů ve tváři.

4. Rita Hayworth

Rita Hayworthová byla v 40. letech 20. století známá jako sexysymbol Hollywoodu. Rita ale nevypadala vždy jako rusovlasá ikona, jak si ji pamatujeme. Původně měla vlasy tmavé, měla nízké čelo a tmavší kůži, která naznačovala její španělský původ. Aby vypadala jako hollywoodská hvězda té doby, musela se podrobit elektrolytickému odstranění chloupků, které ji zatlačili do vlasů, a proto měla potom tak vysoké čelo. Potom si obarvila vlasy a dokonce i kůži. Takovou cenu musela zaplatit, aby se proslavila v Hollywoodu.

5. Carmen Miranda

Na rozdíl od mnoha klasických hollywoodských hvězd, které podstoupily plastiku ještě předtím, aby uspěli v Hollywoodu, Carmen šla na plastiku, když už byla slavná. Nikdy se jí nelíbil její široký nos, a tak šla na jeho zúžení. To by ještě bylo normální, jenže ona podstoupila operaci obličeje, díky které už do konce života vypadala “překvapeně”. Lékaři ji pozvedli obočí a takhle to dopadlo.

6. Mary Pickford

Toto je pravděpodobně nejtragičtější případ plastické chirurgie v době klasického Hollywoodu. Mary byla ve 20. letech hvězdou tichých filmů. Nicméně se obávala stárnutí a vrásek, takže se rozhodla, že půjde na facelift. Po zákroku neměla žádné vrásky, ale také se nedokázala usmát nebo vylíčit většinu lidských emocí. Její obličej nebyl tak flexibilní, což ji nakonec připravilo o kariéru.

7. Joan Crawford

Poté, co prošla plastickou operací v roce 1953 při svém comebacku situaci zhodnotila následovně: "Tvář a prsa jsou nové, jen zadek je stejný."

8. Lana Turner

Skoro v jejích 60 letech přišla za plastickým chirurgem s fotkou, kde jí bylo 27. Řekla mu jen: “Takhle chci teď vypadat.”

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu