Close search

Zakladatel Googlu o sobě prohlašuje, že je podivín: Čím ještě se může pochlubit miliardář Sergey Brin?

flickr Zdroj: flickr

Zakladatelé internetového vyhledávače Google, Sergey Brin a Larry Page, odcházejí ze svých vedoucích pozic mezinárodní společnosti Alphabet, kterou dlouhé roky řídili. Brin a Page se díky úspěchu Googlu zařadili mezi nejbohatší lidi na světě. Brin se kromě svého velkého úspěchu proslavil i díky excentrickému způsobu života. Jak žije miliardář a spoluzakladatel Googlu?

Výše majetku Sergeye Brina se americkým magazínem Forbes odhaduje na 56,8 miliardy dolarů (1,3 bilionu korun). Rozhodně tedy nemůže být pochyb o tom, že Brin patří mezi nejúspěšnější lidi na světě. Jeho společnost stojí nejenom za nejslavnějším internetovým vyhledávačem, ale věnuje se také výzkumu, inovativním technologiím, nebo vývoji samořídících automobilů. Brin ale v jednom z rozhovorů prozradil, že pro něj samotného je mnohem důležitější, aby jej historie viděla nejenom jako úspěšného člověka, ale i jako inovativního, důvěryhodného a etického muže, jehož práce výrazně změní svět.

Inovativní projekty

O Brinovi je známé, že stojí za vědeckým vývojem ve společnosti Google a že investuje mnoho času do vývoje moderních technologií. Mezi jeho projekty patřila například auta, která by nepotřebovala řidiče, vývoj inteligentních kontaktních čoček, nebo chytrých brýlí, jejichž velkým příznivcem byl i sám Brin a velmi často je nosil a používal. Brin také spolupracoval na vytvoření sociální sítě Google+, která ale neměla velký úspěch. Miliardář o sobě později sám prohlásil, že se neměl pouštět do vedení projektu, který má něco společného s mezilidskými vztahy, jelikož on sám je velký podivín a společenským vztahům moc nerozumí.

Zdravý životní styl

Spoluzakladatel Googlu se proslavil také svojí bystrou a energickou povahou. Je například velkým příznivcem zdravého životního stylu a pravidelně se věnuje cvičení a dbá na vyváženou stravu. Kromě toho se velmi rád pouští do nových sportů a tak už miliardář vyzkoušel vše od gymnastiky, přes lyžování až po seskoky padákem. Nehledě na výši svého majetku si Brin nepotrpí na drahé oblečení a kravaty rozhodně nepatří mezi jeho každodenní výběr. Miliardář se proslavil tím, že skoro vždy nosí sportovní oblečení a velice si oblíbil takzvanou „bosou“ obuv.

Peníze na výzkum Parkinsonovy choroby

Brin se velice zajímá o vývoj medicíny a svoji pozornost upíná převážně k léčbě Parkinsonovy choroby. Daroval stovky milionů dolarů na charitu, včetně nejméně 160 milionů dolarů na výzkum této nemoci. Jeho matka totiž touto chorobou trpí a Brinovi lékaři předpověděli, že je u něj s přibývajícím věkem velká možnost výskytu této nemoci. Brin se s informací rozhodl vyrovnat po svém a aby snížil své šance na objevení nemoci, začal cvičit ještě intenzivněji a dvakrát denně pije zelený čaj. Vzhledem ke svému zdravému životnímu režimu a vědeckému pokroku, Brin sám v roce 2010 odhadl, že jeho šance na získání nemoci jsou nyní jen desetiprocentní.

Zábavný šéf

O spoluzakladateli jedné z nejslavnějších společností na světě je ale také známo, že je velký vtipálek a velmi rád tráví svůj pracovní čas ve společnosti například tím, že se po kanceláři projede na kolečkových bruslích. Také je u něj prý zcela běžné, že se bude během pracovních setkání věnovat józe, nebo si jenom tak udělá stojku. Brin si také údajně velmi rád dělá legraci ze svých podřízených. Jednou údajně přišel na pracovní pohovor v kostýmu krávy, nebo dokonce sdělil těhotným zaměstnankyním Googlu, že se jim chystá dávat předporodní kurzy. Kromě velkého majetku a úspěšné společnosti se tak Brin může pochlubit i velice zajímavým životním stylem a kreativním smyslem pro humor.

NA ŽIVOT BRINA SE PODÍVEJTE DO FOTOGALERIE:

Nejčtenější články