Close search

Když je potřeba nakopnout pravou hemisféru: Jak se naladit na kreativní vlnu?

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Panuje takový všeobecný mýtus: kreativita je něco s čím se narodíme. Talent, který byl přisouzen pouze vyvoleným jedincům. Není tomu tak. I legendární malíři, zpěváci, grafici nebo spisovatelé, si museli přijít na to, kde hledat inspiraci a jak nastartovat kreativní proces. Kreativita je dovednost, která se dá naučit.

Kreativita je dovednost. Můžete mít talent, ale bez procvičování se z vás mistr nikdy nestane. A naopak: i bez talentu ale naopak s pevnou vůlí, zarputilostí a vytrvalostí se můžete naučit kreativitě. Tak či onak, bez opakování, vymýšlení a zkoušení to nepůjde. Udělejte si průzkum, nechte se inspirovat tvorbou ostatních, prozkoumejte fakta a začněte stavět na pevném základu.

(U)nuďte se

Ačkoliv se to nemusí zdát, nuda je důležitým bodem v kreativním procesu. Pokud máte nalajnovaný den a rozpočítanou každou minutu, vaše mysl se nikdy neoprostí od pocitu konstantní okupace. Nechte své myšlenky plynout, zastavte se - ne za vidinou toho, že něco vymyslíte, nebo vás něco napadne. Takto to nefunguje. Vaše mysl se dostane do těch nejlepších zákoutí v momentech, kdy to nebude nucené a předpřipravené.

Mít u sebe deník 24/7

Ty nejlepší nápady přichází v ty nejméně očekávané chvíle. Během usínání, na procházce v lese, v sauně. A přece nechcete, aby byl takový geniální nápad z hlavy vypuštěn bez sebemenší možnosti (sebe)realizace. Vždy si myšlenku zapište a až budete mít čas, můžete nápad rozpracovat.

JAKÝMI DALŠÍMI ZPŮSOBY NAKOPNETE PRAVOU HEMISFÉRU NA MAXIMUM? CO ZNAMENÁ POJEM "BÝT KREATIVNÍ"? POKRAČUJTE VE ČTENÍ VE FOTOGALERII:

 

Nejčtenější články