Close search

Když dokonalý životopis nestačí: Představujeme lepší způsoby, jak získat vysněnou práci

Pixabay Zdroj: Pixabay

Máte životopis vyšperkovaný do posledního detailu, a přesto žádná odezva? V dnešní době dokonalý životopis nestačí: zkuste svou energii nasměrovat i jinými směry a brzy uvidíte, že máte dream job v kapse.

Stále nejste 100 % spokojeni se svým životopisem? Odlište se od desítek strojených univerzálních dopisů. Zkuste štěstí a ozvěte se dané společnosti sami.

Kvalita versus kvantita

Rozešlete životopis slepě do každé společnosti, která se vám zdá alespoň trochu ucházející a doufáte, že statistika bude hrát do karet? Tuto cestu volte pouze v případě, že se ucházíte o pozici prodavače za kasou v supermarketu. Vybírejte si jen firmy, kterým máte co nabídnout a dejte si záležet: upravte si životopis tak, aby byl pro danou společnost relevantní a připravte si pár řádků, které budou přímo pro danou společnost užitečné. Zkuste se odlišit od desítek strojených univerzálních dopisů.

Iniciativa je na vaší straně

Cítíte, že jste právě našli firmu, která dělá přesně to, co si představujete, ale nemá otevřené žádné nové pozice? Nezoufejte a zkuste to. Až 45 % pozic nikdy nebylo vypsaných: pozice se obsadila ještě dříve, než se vůbec stihla nabídnout "širší veřejnosti". Zkuste štěstí a ozvěte se dané společnosti sami. Nic tím neztratíte, můžete jen získat - buď práci a nebo si vás HR bude pamatovat, a ozve se, až se daná pozice uvolní.

Doporučení za milión

Doporučení od správné osoby je přesně ten detail, který může rozhodnout. Dobré vztahy jsou nedílnou součástí světa byznysu a peněz a nic nebude působit lépe, než osobní doporučení. Že nikoho v dané společnosti neznáte? Zkuste to oklikou. V době digitálních technologií a sociálních platforem je mnoho způsobů, jak získat vysněný kontakt. A LinkedIn vás (skoro) vždy zachrání! A nebo lehký stalking?!

STÁLE NEJSTE NA 100% SPOKOJENI SE SVÝM ŽIVOTOPISEM? POKRAČUJTE VE ČTENÍ VE FOTOGALERII A ZJISTĚTE, CO DO ŽIVOTOPISU ZAHRNOUT A CO NAOPAK VYNECHAT:

 

 

 

 

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu