Close search

Když darovaná růže promluví! Víte, že podle barvy zjistíte, co vám chce partner říci?

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Růže je bezpochyby nejčastěji darovanou květinou nejen k narozeninám či Valentýnu. Pěstují se ve všech barevných variantách a podle výběru barvy se dokonce můžete dozvědět, co vám chtěl její dárce říct.

Věděli jste, že již od středověku si lidé sdělují své pocity a náklonnost pomocí květin? Největšího rozkvětu zažila květomluva za dob královny Viktorie. Lidé pomocí květin komunikovali ve chvílích, kdy pro ně bylo buď těžké vyznat svou lásku a cit, nebo když se to jednoduše nehodilo. V dnešní době málokdo ví, jaký význam mají jednotlivé druhy květin a jejich barvy. Pojďme to napravit.

 

Červená a rudá růže

Červená je barvou lásky a vášně. Pokud jste od svého milovaného dostala rudou růži, můžete si být jistá, že vás hluboce miluje.

 

Růžová růže

Růžová značí také lásku, ale oproti rudé vášnivé se zaměřuje na romantiku. Je to čistá láska přímo od srdce. Růžová ztělesňuje i ženskou eleganci a může být také symbolem vděku. Pokud vám partner takovouto růži věnuje, zřejmě vám za něco děkuje a velice si vás váží.

 

Oranžová růže

Oranžová znamená přátelství. Pokud vám vysněný muž přinese oranžovou růži, bere vás jen jako kamarádku a vztah s vámi nechce.

 

Žlutá růže

Žlutá je symbolem intimity. Váš přítel touží po blízkém tělesném kontaktu. O duševno a pocity se příliš nestará.

 

Bílá růže

Bílá značí křehkost a nevinnost. Bílé růže se mnohdy objevují ve svatebních kyticích. Muž, který vás obdaruje bílou růži, je rytíř, který by neváhal za vás klidně i položit život.

 

Modrá růže

Modrá je symbolem pokory. Muži obdarovávají modrými růžemi ženy, kterých si neuvěřitelně váží a mají je v úctě.

 

Fialová růže

Fialová je symbolem věrnosti a přísahou muže, že má oči jen pro vás a žádná jiná ho nezajímá.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu