Close search

Máte nový vztah? Které varovné signály prozradí, že to partner nemusí myslet vážně

Pixabay Zdroj: Pixabay

Všechny vztahy jsou zpočátku krásné. Partneři jsou k sobě pozorní a laskaví, postupem času však některá pozitiva začnou vyprchávat a vztah se stane běžnou součástí vašeho života. Pokud však už od začátku partnerství vnímáte určitě varovné signály, měli byste si dobře rozmyslet, zda je rozumné v takovém vztahu pokračovat. Partner to totiž s vámi nemusí myslet vážně. 

Moderní technologie, všudepřítomný internet, mobily, sociální sítě - to vše přineslo do konceptu vztahů a manželství velké změny. Rychlost a dostupnost komunikace může vztahu pomoci v pozitivním vývoji, ale zároveň i v rychlém odhalení potíží. Také vliv sociálních sítí a vůbec principu, na kterém jsou založeny, dokáže být pro vztah fatální - můžeme například otevřeně pozorovat a srovnávat chování našeho protějšku. To samozřejmě neznamená, že hodnocení vztahu by se mělo zakládat na prezentaci na sociálních sítích, přesto jejich vliv na lidské životy nejde upřít. A to se týká i oblasti citů a lásky.

Přiznání vztahu

Při budování nového vztahu rozhodně není potřeba tlačit na pilu. Pokud ale spolu lidé randí už několik měsíců a jeden z partnerů se stále nemá k tomu, aby se rozhoupal k oficiálnímu přijetí vašeho vztahu, pak to může znamenat, že vztah ani mít nechce. Může mít také zalíbení v někom jiném a přemýšlet o odchodu.

Sociální sítě

Kvalita vztahu se rozhodne neodvíjí od statusu na sociálních sítích. Pokud jste ale se svým partnerem už delší dobu a víte, že své dřívější lásky na sociálních sítích bez problémů prezentoval, tak by přece neměl mít problém ani s vámi. Když ale několik měsíců čekáte na sdílení společné fotografie, může to znamenat, že vztah s vámi partner nebere zcela vážně. Nebo se může samozřejmě stále rozmýšlet a snažit se věci neuspěchat. Přesto by takový stav neměl trvat věčně.

Vyrovnaná moc

Ve vztahu má vždy jeden z partnerů trochu navíc. Přesto by nemělo jít o velký rozdíl. Pokud jste ve skutečně funkčním vztahu, pak máte pocit, že jste součástí toho nejlepšího týmu. Pokud jste více submisivní, pak pro vás v budoucnu může nevyrovnaný poměr moci znamenat problém. Partner, který přebírá kontrolu, může sklouznout k žárlivosti a manipulaci. A celý vztah pak ke konci.

Nulová iniciativa

Pokud jste to vždy vy, kdo má ve vztahu iniciativu, organizuje setkání a rande, zatímco váš protějšek jen dorazí na schůzku, tak si dejte pozor. Jestli o vás má partner skutečný zájem, bude společná setkání plánovat také. Pokud je tomu naopak, skutečně nebude mít potřebu se snažit.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu