Close search

Kdy jsou lidé nejšťastnější? V sedmdesáti se můžete těšit ze života

Pixabay Zdroj: Pixabay

Cítíte se šťastní? Jste spokojení se svým životem, nebo byste všeho nejraději ihned nechali a změnili si práci, bydlení, možná i jméno? Pocity životní pohody se mohou odvíjet od vaší aktuální životní situace, ve které se nacházíte, nebo je dokonce může ovlivnit váš věk.

Štěstí je velice subjektivní. Pro každého jedince znamená něco jiného. Může propojovat životní priority i cíle s rodinou, osobním životem i zdravím. Každý člověk si svým způsobem utváří sám pro sebe jistou kombinaci, se kterou bude spokojený. Průzkum, který se zaměřil na obyvatele Velké Británie, ale ukázal, že na pocity pohody a klidu má vliv i věk.

Podle všeho se lidé cítí nejšťastnější ve věku šestnácti a sedmdesáti let. Celkem pozitivní hodnoty vykazovali muži a ženy kolem dvacátého roku života. Prudký pokles ale nastal s příchodem třiceti let a postupně pokračoval do věku padesáti let.

Ukázalo se, že lidé jsou opět skutečně šťastní, až když dosáhnou věku sedmdesáti let. Hodnoty, které totiž ovlivňují štěstí, se už nepohybují převážně v materiální rovině. Lidé se více orientují na rodinu a zdraví.

Přesto požadavky na dobrou práci, finanční zabezpečení a uspokojující vztah jsou důležité pro většinu lidí v průběhu celého jejich života. Najít potom vyvážený mix, který by nám přinášel kladné pocity, bývá těžké.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu