Close search

Kdo jsou nejmladší miliardáři světa a jak utrácejí své jmění?

Instagram Zdroj: Instagram

Zatímco většina mladých lidí ve věku okolo 20 let teprve začíná své studium na vysoké škole, nebo se snaží získat svoji první práci, existují tací, kteří se mohou pochlubit neuvěřitelným bohatstvím. Mladí miliardáři, na jejichž výši majetku většina lidí v životě nedosáhne, tak již mají vše, o čem si mnozí jenom nechávají zdát. Jak ale tito mladí lidé, kteří nikdy nepocítí nutnost pracovat, tráví svůj volný čas a do čeho investují své peníze?

Mladí miliardáři žijí ve světě, který jim nabízí skoro neomezené možnosti. Jelikož se mnohdy už ve věku, kdy je jim jen něco málo přes dvacet let, nemusejí trápit, jak se v budoucnu uživí, mohou se věnovat jakýmkoliv činnostem si jen budou přát. Jak utrácejí své peníze nejmladší miliardáři světa?

Kylie Jenner

Členku nejslavnějšího televizního klanu na světě, Kardashian-Jenner, vyhlásil americký magazín Forbes jako nejmladší miliardářku na světě, když odhadl výši jejího jmění na 1 miliardu dolarů (22,5 miliardy korun). Forbes zároveň Jenner zařadil mezi miliardáře, kteří se o svůj majetek zasloužili vlastními silami. Toto vyhodnocení se setkalo se silnou kritikou, jelikož o výši odhadované hodnoty majetku Jenner se zasloužila převážně její kosmetická značka, Kylie Cosmetics. Tu ale Jenner dokázala vybudovat převážně díky popularitě své rodiny, která se proslavila po celém světě seriálem „Keeping up with the Kardashians. Tento týden dosáhl odhadovaný majetek Jenner ještě vyšší hodnoty, jelikož mladá celebrita prodala svoji značku za 600 milionů dolarů (13,5 miliardy korun) společnosti Coty Inc., která dělá kosmetiky Cover Girl. Nyní se její celkové jmění odhaduje na 1,2 miliardy dolarů (27 miliard korun).

Jenner utrácí skutečně velké peníze za luxusní život, o který se skoro denně dělí přes Instagram se 138 miliony sledujícími. I sociální sítě jí pomáhají vydělávat, jelikož za sponzorovaný příspěvek si Jenner účtuje 1 milion dolarů (22,5 milionu korun). Jenner vlastní celou řadu luxusních automobilů. Také jí patří přepychové sídlo, které se nachází v prestižní čtvrti Hidden Hills v Kalifornii. Jenner si svůj dům koupila v roce 2016 za 12 milionů dolarů (270 milionů korun).

Alexandra a Katharina Andresen

Mezi další mladé miliardářky patří sestry Alexandra a Katharina Andresen. Každá z těchto mladých žen se může pochlubit majetkem ve výši 1,4 miliardy dolarů (31,5 miliardy korun), který získaly díky svému otci Johanu H. Andresenovi. Ten převedl na každou ze svých dcer 42.2% norské investiční společnosti Ferd, kterou kdysi založil. Mladší Alexandra, které je pouhých 23 let, se tak díky penězům své rodiny může věnovat nejrůznějším zájmům. Alexandra je skutečným příznivcem jízdy na koních a ve svých stájích má několik velice drahých hřebců. Péče o tato zvířata není nijak levná a Alexandra chce vždy mít jistotu, že je o její miláčky dobře postaráno. Také se jako většina mladých žen zajímá o módu, ale kromě toho se velice ráda věnuje nejrůznějším sportům jako rybaření, kempování a pěší turistika.

Starší ze dvou sester, Katharina, které je nyní 24 let, se zajímá o nejnovější módu a nebojí se utrácet za luxusní značky oblečení skutečně vysoké finanční částky. Katharina o sobě prohlašuje, že patří mezi skutečné milovníky obuvi a tak nyní vlastní celou sbírku luxusních bot, mezi kterými nesmí chybět například obuv značky Louboutin. Ve své sbírce má například oblečení od módního domu Louis Vuitton či hodinky od luxusního výrobce Rolex.

Gustav Magnar Witzøe

Další z mladých miliardářů na tomto seznamu, je opět Nor, který se ale na rozdíl od ostatních mladých boháčů může pochlubit mnohem větším majetkem. Gustav Magnar Witzøe ve svém věku pouhých 26 let vlastní 47% procent společnosti SalMar, která se zabývá produkcí lososa. Witzøe se stal miliardářem už v roce 2013, kdy mu otec přenechal část společnosti, jejíž hodnota se odhaduje na 3 miliardy dolarů (67,5 miliardy korun). Gustav se ale kromě svého dědictví velmi zajímá o módní průmysl. Kromě toho že je velkým příznivcem drahé obuvi, sám se zapojuje do oděvního průmyslu, jelikož pracoval jako model pro agenturu Next Models Worldwide. Mezi jeho záliby patří cestování, takže se mladý miliardář vydává prozkoumat destinace jako Indonésie, nebo Francie, kde se kromě odpočinku může věnovat i nejrůznějším sportům jako golf, lyžování, nebo kitesurfing.

PODÍVEJTE SE V NAŠÍ GALERII NA NEJMLADŠÍ MILIARDÁŘE SVĚTA:

Nejčtenější články