Close search

Kdo je krasavec Eric Delko z Kriminálky Miami: Hercem se stal kvůli zranění

Archiv Zdroj: Archiv

V žilách mu koluje portorická a kubánská krev, ale narodil se ve Spojených státech. Pravidelně se umísťuje v různých žebříčcích nejvíce sexy mužů světa. A jedna role, ve které se před kamerou producíroval dlouhých deset let, mu nastartovala skvělou seriálovou kariéru. Seznamte se s hercem Adamem Rodriguezem (43), neboli vyšetřovatelem Erikem Delkem z Kriminálky Miami, která běží i v tuzemských televizích.

Bylo září 2002, když se Adamu Michaelovi Rodriguezovi, jak zní jeho celé jméno, začal měnit svět. Na obrazovkách se rozjížděl nový detektivní seriál Kriminálka Miami (v originále CSI: Miami), a s trochou nadsázky lze říct, že divačky právě užasle vzdychly: Kdo je ten krasavec s dokonale vypracovaným tělem a hispánským charisma? Ne, nebyla to jeho první chvilka před kamerou. Už se objevil třeba v reklamě na Coca-Colu, mihnul se v mysteriózním seriálu Roswell, zahrál si i v Zákonu a pořádku. Ale teprve s Kriminálkou Miami začala jeho popularita strmě růst.

Ze sportoviště do divadla

Adam Rodriguez se narodil 2. dubna 1975 matce Janet, která pochází z Portorika, a otci Ramonovi, který je z jedné poloviny Portoričan a z druhé Kubánec. Ani jeden z rodičů k showbyznysu nikdy netíhnul. Maminka pracovala pro aerolinky, tatínek pro hispánskou obchodní komoru. Koneckonců, dlouho to vypadalo, že i Adam se najde spíše ve světě byznysu. Mimo jiné pracoval na burze. Vraťme se ale k tomu, co ho nakonec proslavilo. Způsobila to vlastně jedna nešťastná náhoda...

Jako malý kluk totiž, což je vcelku pochopitelné, vzhlížel ke slavným sportovcům. Na střední škole se chtěl stát profesionálním hráčem baseballu, ale osud mu vystavil stopku - kvůli zranění, které se nakonec ukázalo jako ne zcela banální, se sportovního snu musel vzdát. Zahodil baseballovou pálku, vykašlal se na obíhání met, a začal hrát v divadelním souboru. A trpělivě obcházel castingy. Stačily mu malé roly, jako byly ty reklamní, objevil se i v hudebních videoklipech. Mimo jiné ho můžete vidět v jednom z klipů Jennifer Lopez.

A další nabídky postupně přicházely. Myšlenky zločince, Ošklivka Betty... Bylo toho více. Ale teprve Kriminálka Miami, která se v USA vysílala dlouhých deset let až do roku 2012, ho nakonec vystřelila ke hvězdám. Později si zahrál i ve filmech - třeba Bez kalhot a Bez kalhot XXL, kde hraje striptéra Tita. Ano, můžete namítnout, že si producenti zřejmě vzhledem k názvům a charakteristice snímků nejvíce cení Adamova vzhledu, ale nebuďte jedovatí. Vždyť naposledy, to bylo loni, Adam zaujal i v dabingu. Namluvil detektiva v animáku Úžasňákovi 2.

Trable a štěstí

Vzhled a vypracované tělo mu koneckonců přineslo i trampoty. Některé americké časopisy se až přespříliš věnovaly tomu, že rozebíraly Rodriguezovu sexualitu. A jeho to štvalo! Psalo se, že je buď bisexuál, nebo homosexuál. Proč? Prý si podezřele často svléká košile a trička, aby ukázal své tělo. Rodriguez však vždy randil jen se ženami a s manželkou má dvě dcery, takže spekulace o jeho orientaci byly evidentně pouze výmysl. A navíc, i kdyby ne... Co na tom?

Adamovou první manželkou byla Alexandra Cheron, ale manželství se po roce rozpadlo. Poté randil s blízkou spolupracovnicí zpěvačky Rihanny Ciarrou Pardo, a dále pak tři roky se zpěvačkou Melanií Fionou. Pak ale poznal lásku svého života, modelku Grace Gail. Vzali se v Itálii a na obřad byla pozvaná pouze rodina a nejbližší přátelé. Mají spolu dvě dcery.

Nejčtenější články