Close search

Každodenní zvyky, díky kterým budete žít delší a zdravější život

YouTube Zdroj: YouTube

Člověk - směs opakujících se návyků a zvyků. Kouření cigaret, sledování televize dlouhé hodiny, skrolování na sociálních médiích, hodina jógy každou středu, až nazouvání boty zásadně první pravou nohou. To vše jsou zvyky, které formují (nejen) délku života. Jak si namixovat elixír mládí?

Stres, osamění a úzkosti negativně ovlivňují jak naše mentální, tak fyzické zdraví. Nedávná studie dokazuje, že samota má stejně negativní efekt jako kdybychom vykouřili 15 cigaret za den. Neskutečné, no ne? Nezapomínejme na své mentální zdraví, pečujme o sebe, rozmazlujme se, dělejme si život hezký. a obklopujme se těmi správnými lidmi.

Mozek je sval, který je potřeba (vy)cvičit

Pokud nejste Benjamin Button, máme pro vás špatnou zprávu. Nikdy nebudete mladší než v tento den - včetně vašeho mozku. Tělo i mozek potřebuje neustálý trénink, aby nezlenivělo. Stejně tak jako cvičíte, zkuste se věnovat i své mysli. Trénujte paměť, učte se novým věcem. I všemi odsuzované důchodcovské sudoku a luštění křížovek bude mozek stimulovat k lepšímu výkonu.

Klíč k dlouhověkosti: jídelníček

Palivo, kterým plníme naše žaludky, se nepochybně odráží do celkového životního stylu. Letos zapomeňte na předsevzetí, že "do léta zhubnu do plavek" a podobně. Vytvořte si návyky, které budete dodržovat s radostí. Ke své oblíbené snídani vždy zahrňte hrst ořechů a zakomponujte do svého jídelníčku více zeleniny. Stanovte si jednoduché pravidlo: každý talíř jídla, který se chystáte zkonzumovat, musí obsahovat minimálně polovinu zeleniny. Nenásilnou formou do svého těla dostanete živiny, které vám zaručí delší a spokojenější život.

JAKÉ DALŠÍ POTRAVINY SE ŘADÍ DO SEKCE "SUPER POTRAVIN"? POKRAČUJTE VE ČTENÍ VE FOTOGALERII:

 

 

Nejčtenější články