Close search

Kauza Čapí hnízdo s Andrejem Babišem ml. je stále zamotanější: Podívejte se jak šly události za sebou

aktualne.cz Zdroj: aktualne.cz

Skoro každý den se na povrch dostávají nové a nové informace o údajně “uklizeném” synovi Andreje Babiše st. Je to jako ping pong. Předseda vlády se snaží odvracet údery novinářů, obhájit svoje činy i svoji rodinu. Jenže tlak na něho není už jen ze strany médií, nýbrž i ze strany opozice.

Andrej Babiš st. tedy zažívá v těchto dnech nepříjemné chvíle. Premiér je v těchto dnech ještě více v hledáčku novinářů, kteří přicházejí na nové souvislosti a hledají informace, které by osvětlily alespoň část této politické “senzace”, která bude mít na politickou kariéru předsedy vlády jistě nějaký dopad. Většině lidí už tato kauza přerůstá přes hlavu a začíná se v ní ztrácet.

Kauza kolem Andreje Babiše jr. a jeho údajného únosu ja aktuální, zásadní a, jak to v takových případech bývá, pořádně nejasná.

Proto jsme chtěli udělat v kauze malý přehled a s tím si začali klást otázky.

Nechal premiér Andrej Babiš unést svého vlastního syna, aby se vyhnul trestu za dotační podvod? Nebo není až tak hrozný, a pouze ho zneužil jako bílého koně, ačkoliv věděl, že je jeho syn psychicky nemocný? Došlo vůbec k podvodu? Kdo jsou manželé Protopopovi? A není náhodou Andrej Babiš jenom přelud? Tyto a mnoho dalších otázek trápí už pár dní každého uvědomělého Čecha, kterému není jedno, v čem to tady vlastně žije.

Zatím jsem se pokusili alespoň trochu se zorientovat v tom, kdo je kdo a kdo co v jaký rok udělal nebo podepsal. Podívejte se do galerie a buďte chytřejší.

 


 

Nejčtenější články