Close search

Kate ani Meghan nejsou výjimkou. Kteří muži královské krve si vzali neurozené ženy?

YouTube Zdroj: YouTube

Na tomto světě existují dámy, které by mohly napsat příručku o tom, jak potkat prince, nebo dokonce krále, na večírku a následně ho dovést až k oltáři. Podobná kniha by měla velké šance stát se bestsellerem. Kate Middleton a Meghan Markle totiž zdaleka nejsou jediné neurozené příslušnice něžného pohlaví, které se vdaly za muže s modrou krví.

Mnoho zemí světa si stále zachovává status monarchie a k němu neoddělitelně patří panovníci. Předem domluvené sňatky se v Evropě již neobjevují, proto si i monarchové s hledáním budoucích partnerek musí poradit jako obyčejní smrtelníci. Tady je krátký výčet panovníků, kteří si vybrali "neurozené" manželky. 

Nizozemko

Nizozemský král Vilém-Alexandr potkal svoji budoucí manželku Máximu Zorreguietu Cerruti na večírku ve španělské Seville. Máxima, pochází z Argentiny a může se pochlubit částečně urozeným původem, po skončení dovolené odletěla zpátky do New Yorku, kde pracovala pro Deutsche Bank. Král se za ní vydal do USA a podle slov Máximy, ona si ho ani nepamatovala. Paměť se jí ale brzy vrátila a s ní přišla i láska, která je v roce 2002 přivedla před oltář. Nyní má král Vilém III. s manželkou Máximou Nizozemskou tři děti. 

Dánsko

Mary Elizabeth Donaldson pracovala jako PR poradkyně pro společnost Microsoft, když v roce 2000 během konání olympijských her v Austrálii potkala prince Frederika Dánského. Monarcha se se svojí budoucí manželkou seznámil v baru a původně se představil pouze jako Fred. Pár spolu několik let randil a v roce 2004 se vzal. Nyní mají spolu čtyři děti. 

Španělsko

V roce 2002 tehdejší princ Filip Španělský potkal svoji manželku Letizii, když dělala reportáž ohledně ropné skvrny. Letizia byla v té době už celkem známá novinářka a rodiče prince se ho již delší dobu snažili oženit. Princ ale veškeré možnosti odmítal, dokud nepoznal Letizii. Reportérka několikrát pozvání na rande dokonce odmítla, pak ale souhlasila a nyní tvoří manželský pár již 15 let.  

Monako

Kníže Albert II. Monacký potkal svoji budoucí manželku v Monte Carlu v roce 2000. Charlene je bývalá jihoafrická olympijská plavkyně a v roce 2011 pár po několika letech společného života uspořádal velkou svatbu, o které se psalo, že byla v Monaku tou největší za posledních 55 let. Tedy přesně od data svatby knížete Rainiera a III. a americké herečky Grace Kelly. 

Švédsko

Princ Karel Filip Švédský potkal svoji budoucí manželku Sofii, když byl na obědě s přáteli. Princezna Sofie uvedla, že když je přátelé představili, tak byl princ ze začátku nesmělý, ale podle jejích slov to byla láska na první pohled. Pár uzavřel sňatek v roce 2015 a nyní již má dvě děti. 

Prohlédněte si v naší galerii královské manželské páry.  

Nejčtenější články