Close search

Karma je zdarma. Nedělejte druhým to, co byste sami těžko rozdýchávali

pixabay Zdroj: pixabay

Přáli jste někdy ve škole spolužákovi špatnou známku, ale skončilo to tak, že on měl dvojku, zato vy pětku? Tak to jste na vlastní kůži pocítili zákon akce a reakce, nebo-li zákon příčiny a následku, který je opravdu nekompromisní.

Lidská karma začíná v momentě, kdy se poprvé jedinec narodí na planetu jako člověk. Kdo nevěří na znovuzrození a tisíce předešlých inkarnací, může těžko chápat princip karmy. Samozřejmě, že i v našem současném životě se stačí zákon akce a reakce uplatnit a někdy nemusíme dlouho čekat. Ale dějou - li se člověku nepříjemné věci už od dětství, pravděpodobně si sebou nese karmické zatížení z předchozích životů.

Vyváženost života

To platí i o pozitivní karmě. O někom můžeme říct, že je dítě štěstěny, vše se mu už odmala daří, osud je mu příznivě nakloněn, potkávají ho jen pozitivní náhody. Takový člověk má zřejmě dobrou karmu, v minulých životech pravděpodobně nepáchal zlo, byl prospěšný společnosti nebo dokonce pomáhal zachraňovat lidské životy. A teď se mu to vrací. Narazili jste v životě na lidi, kteří vám neskutečně pomohli nebo vás nasměrovali někam, kam byste se sami nikdy neodvážili a přineslo vám to nějaká pozitiva? I to mohou být skutky, které se vám měli v tomto životě vrátit, jelikož vám byl někdo v minulosti zavázaný.

Aby byl život v rovnováze, každému se dějí přijemné i nepříjemné věci. Odborníci na minulé životy tvrdí, že každý z nás byl někdy vrahem i lékařem, každý páchal zlo i dobro. Jen někdo si už svoje odpykal a někdo si musí karmu odžívat až teď.

Pod povrch jevů

Lidé, kteří nejsou schopni pochopit význam některé negativní situace, podlehnou negativnímu stavu mysli a tím si nevědomky vytváří další negativní karmu. Oplácet zlo zlem ještě nikoho neposunulo vpřed, naopak se díky tomu dotyčný stále pohybuje v začarovaném kruhu. Opravdu je důležité nebát se a nahlédnout pod povrch věcí, které se nám dějí.

Někdo se narodí do velmi bohaté rodiny, řeknete si: “Ten měl ale štěstí”. Jenže dotyčný se do takové rodiny narodil třeba právě proto, že má hodně negativní karmy, kterou má splatit díky své dobrosrdečnosti - prostředkům, které má nyní k dispozici. Pokud k tomu nedojde a jedinec bude schraňovat majetek jenom pro sebe, pravděpodobně se mu to vrátí v budoucnu tím, že o všechno náhle přijde, narodí se do chudých poměrů, aby se naučil vážit si hodnoty peněz.

Nepáchat zlo

Každý by tak měl jednat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Lidé, kteří kradli a můžeme mluvit i o známých osobnostech např. politiky, byli většinou potrestáni jakýmkoliv způsobem anebo je to ještě čeká. Je jistě vzrušující pocit zahýbat svému partnerovi, ale nemusíte se bát, že by se vám to někdy nevrátilo. Zákon karmy je opravdu nekompromisní a proto platí pravidlo: "Nedělej druhým to, co bys nechtěl, aby dělali oni tobě.”

 

Nejčtenější články