Close search

Karlovy Vary chystají fashion week. Přijedou i návrháři ze zahraničí.

Zdroj:

Poslední zářijový víkend proběhne v karlovarském Grandhotelu Pupp první TOP Fashion Week (TFW). Během více než desítky módních přehlídek bude představena tvorba českých i zahraničních návrhářů. Z New Yorku zavítá Katerina Lankova, proslulá spoluprací s hvězdami americké raperské hudební scény, jako například Missy Elliott nebo Lil Kim. Mezi návrháři se zahraničními kořeny se kromě jiných objeví Kristina Oganesian původem z Arménie.

Z dalších úspěšných autorů bude k vidění například tvorba slovenského rodáka Pavla Berkyho, hlavní designérky mezinárodně uznávané značky svatebních šatů Crystal Bride, Mirky Horké, pánské modely z dílny Petra Kaloudy a mnoho dalších zvučných jmen.

Karlovarský TFW bude kromě návrhářů samotných hostit i řadu známých českých tváří, které budou mít roli tzv. patronů. Herečka Tereza Kostková, modelka Nikol Švantnerová nebo moderátor Mirek Šimůnek se stanou ambasadory jednotlivých autorů a budou je tak provázet celou akcí, které se zúčastní i další tuzemské významné osobnosti.

Naším cílem je představit tvorbu uznávaných autorů, ale také podpořit vycházející hvězdy designérského nebe,“ říká  Jaroslav Tylinger, hlavní pořadatel TFW.

Karlovarský TOP Fashion Week je pilotní módní projekt, který bude postupně rozšiřován i do dalších evropských zemí. Po startu v České republice je v listopadu 2019 plánovaná přehlídka v německém Lipsku. V roce 2020 jsou přehlídky pod záštitou TFW plánované například také ve Španělsku, Itálii či Lucembursku. „Hlavní myšlenkou je podpora lokálních návrhářů dané země a zároveň šíření povědomí o české tvorbě, která je nesmírně bohatá a kreativní,“ dodává Jaroslav Tylinger.

Nejčtenější články