Close search

Kam za nejkrásnějšími adventními trhy? Země, které patří k evropské špičce

slevomat.cz Zdroj: slevomat.cz

Předvánoční čas je kouzelné období. Řada lidí vyráží na vánoční trhy nasát atmosféru, poslechnout si koledy a dát si některou z vánočních pochoutek, které stánky nabízí. Pro Čechy je asi nejkrásnějším zážitkem návštěva předvánoční Prahy, ale vybrali jsme pro vás i jiná nádherná města v Evropě, kde si budete připadat jako v pohádce.

1.  Tradiční Krakov

Vánoce jsou pro Poláky nejvýznamnějšími křesťanskými svátky, proto si dají i na přípravě adventních trhů nejvíce záležet. Prodejci s pochybným zbožím v Krakově ani jinde v Polsku přes Vánoce nenajdete. Místní si drží tradici prodeje jídel a předmětů výhradně polské výroby. Největší trhy najdete na hlavním krakovském náměstí Rynek Główny, který se každoročně promění na adventní městěčko, kde voní svařené víno, jehličí a včelí vosk.

2.  Historický Řím

Pokud si chcete ještě před Vánoci udělat prodloužený výlet do evropské metropole, zaleťte si do Říma na adventní trhy. Navštivte tam slavný vánoční trh na náměstí Piazza Navona. Ochutnejte tradiční bábovku Pandorro nebo nugát Torrone a vyfoťte se u krásného vánočního stromu s Koloseem v pozadí.

3. Kouzelná Budapešť

K evropské špičce patří i zimní maďarská metropole, kde si užijete pravou sváteční atmosféru hlavně na náměstí u baziliky svatého Štěpána. Nezapomeňte si projít nejkrásnější ulici Vaci, tou se dostanete přímo k adventnímu městečku. Říká se, že v Budapešti dělají nejlepší pečené kaštany, které chutnají přesně tak, jak mají.

4. Pekelný Salzburg

Kromě Vídně musíte někdy navštívit i malebný rakouský Salzburg. Setkáte se tam s tradičním divokým průvodem pekelníků Krampusů a tento zážitek si musíte zdokumentovat. Mimo to ochutnáte vynikající tyrolský špek, pečené kaštany, Mozartovy koule a mnoho dalšího. Pohled na osvícený salzburský hrad se vám nezapomenutelně vryje do paměti.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu