Close search

Kam v zimě za exotikou: Fascinující snímky z destinací, které si může dovolit každý

pixabay Zdroj: pixabay

Už vám zima-nezima v Čechách stačila a chcete se jet ohřát do teplých krajin, kde budete mít jistotu teplíčka po celou dobu? Vybrali jsme pro vás destinace z celého světa, kam si můžete koupit charterový let a pobyt v tamních podmínkách vás rozhodně nezruinuje.

Thajská klasika, která nezklame

Kouzlu Thajsku podlehli turisté včetně Čechů už v 90. letech. Není se čemu divit. Thajsko nabízí krásné ostrovy s modrou lagunou, kde si budete připadat jak na Tahiti. V Thajsku panuje všeobecná pohoda, nemusíte se tu bát, stejně tak se budete cítit bezpečně na výletech, kam můžete vyrazit individuálně.

Veškeré služby, které potřebujete ke krásně prožité dovolené, včetně pravých thajských masáží, tu fungují a pořád za poměrně levný peníz. Dvou nebo třítýdenní dovolenou si můžete užít za jednoho do třiceti tisíc korun se vším.

Srí Lanka s dobrými lidmi

Rajský tropický ostrov, plný vzácných kamenů a aromatických čajů, si zamilujete. Mísí se tu odlišné kultury a historie, najdete zde bujnou vegetaci, písečné pláže a modré moře. Skvělý zážitek ze Srí Lanky doplní přívětiví domorodci. V místních restauracích se tam výborně najíte za cenu srovnatelnou u nás. Letenky seženete kolem 12 tisíc a provoz v destinaci vás vyjde na hubičku.

Klidné Kapverdy

Čistý antialergický ostrov, kde slunce pálí, ale jelikož pořád fouká vítr, není tam vedro k padnutí. Čas se na Kapverdách také jaksi pozastavil, platí tu heslo “No stress” a také ticho a klid ocení hlavně rodiny s dětmi nebo starší lidé. Překvapí vás prázdné pláže, čistá voda, teplo bez veder a jelikož na ostrově moc rostlin neroste, vzduch je skvělý pro alergiky. Ochutnáte tu fantastické tuňáky s kapari nebo banány se skořicí.

Kuba plná kontrastů

Známá pláž Varadero, je považována za jednu z nejkrásnějších pláží světa. Kuba je temperamentí. pNeodmyslitelně k ní patří salsa, fabrika na tabáky Pargatas, kde mulatky válejí doutníky na odhaleném stehně, omšelá architektura, stará auta. Nádech pravého retra dělají z návštěvy Kuby neopakovatelný zážitek.

Dovolená na Kubě vás také nezruinuje, když zvolíte ubytování přímo u kubánců doma, tzv. Casa particula. Od listopadu do dubna je zde hlavní turistická sezóna, kdy nehrozí hurikány. S nákupem letenek a ubytováním nečekejte na poslední chvíli. Kuba se vyplatí pořizovat ve first minute.

Natal - tropický ráj

Natal je jedno z nejstarších míst koloniálního osídlení Brazílie situované v místech, kde se jižní Amerika nejvíce přibližuje africkým břehům. Středisko Pipa, nacházející se cca 80 km od letiště v Natalu, je vyhlášeno zejména díky svým plážím, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v severovýchodní Brazílii vůbec.

Užijete si tu spoustu zábavy včetně bohatého nočního života. V Evropanovi tamní atmosféra nutně vzbudí představu tropického ráje. Vlnění boků, slunce, teplo, vůně brazilské kávy, písečné duny a čerstvý vzduch - to je Brazílie. Hotely se dají sehnat za méně než pětistovku na noc.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu