Close search

Kam s dětmi po Evropě? Nejoblíbenější místa plná zábavy

autovylet.cz Zdroj: autovylet.cz

Rádi cestujete a vymýšlíte, kam s sebou vzít děti, aby z toho také něco měly? Po Evropě je spousta míst, ze kterých budou vaše ratolesti nadšené. S blížícím se jarem můžete naplánovat pro děti takový program, na jaký dlouho nezapomenou. Vybrali jsme pro vás nejen zábavní parky, ale i naučné expozice.

1. Francie

Když se řekne Francie a zábava, každému naskočí Disneyland. Je to jednoznačně nejlákavější místo v Evropě pro děti. Disneyland v blízkosti Paříže funguje už od roku 1992. U brány vás přivítá Mickey Mouse a dýchne na vás všudypřítomná pohádka.

Prolétnete se na horské dráze s 3D projekcí z filmu Hledá se Nemo, užijete si jízdu na otáčivém povrchu v autech z filmu Auta, projedete se po areálu filmových studií s ukázkami filmových projektů a mnoho dalšího. Součástí komplexu jsou hotely, restaurace, kluby a obchody. Výlet si užije celá rodina.

2. Dánsko

Dánsko je netradiční destinací, jehož návštěva ale stojí za to. Asi největší atrakcí pro děti je Legoland ve městě Billund. Kromě stovek staveb z lega zde najdete i mnoho zabavných a adrenalinových atrakcí. V areálu parku můžete sledovat i divadelní show nebo živé tučňáky.

Dánsko je krásná země, kde si užijete s dětmi i po návštěvě Legolandu. Pokud budete na návštěvě v Kodani, určitě zajděte do zábavního parku Tivoli.

3. Velká Británie

Spoustu legrace si s dětmi užijete i ve Velké Británii. Pro fanoušky čarodějnického učně mají Studia Warner Bros připravena fascinující expozici věnovanou Harrymu Potterovi. Přímo v Londýně pak můžete navštívit slavnou zoologickou zahradu, to ocení hlavně malí zvídaví zoologové.

Pro ty, co se rádi bojí, je nutná návštěva tajemného muzea London Dungeon. Možnost překonat strach budete mít i na nejdelší a nejvyšší skluzavce světa ArcellorMittal Orbit.

4. Německo

Co by kamenem dohodil leží Aquapark Tropical Islands, asi 60 km od Berlína. Cesta autem trvá asi 3,5 hodiny, ale můžete jet i vlakem či autobusem. Na své si přijdou děti i dospělí. Za každého počasí si tu užijete vodní radovánky a přespat můžete v chatkách přímo na „pláži”.

Najdete tu luxusní saunový svět, který je největší v Evropě, tropický ráj v podobě pláží, laguny, vodopádů, vířivek, tobogánů a dalších atrakcí. V aquaparku je díky nejmodernější technologii perfektně čistá voda.

5. Portugalsko

Lisabonské oceanárium bylo vyhlášeno nejlepším na světě. Kromě obrovských akvárií se spoustou mořských živočichů zde nechybí interaktivní expozice a naučné části o ochraně oceánů.

Pod vodou uvidíte žraloky, rejnoky a spoustu zvláštních ryb jako je klaun očkatý - slavný Nemo. Pro děti je toto místo velice naučné a obohacující a celodenní program nadchne i jejich rodiče.

 

 

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu