Close search

Jste zadaní? Nevadí, seberte odvahu a vyrazte na rande

Pixabay Zdroj: Pixabay

O každém vztahu se říká, že je to náročná práce, která vyžaduje neustálou péči a pozornost obou jedinců. Pokud na sebe nemáte čas nebo upřednostňujete svoji práci, vztah může skomírat. Nebojte se proto do něj vložit nějaké úsilí, a dokonce i po nějakém čase vyrazte se svým partnerem na zajímavé a kvalitní rande. 

Slovo rande by se nemělo objevovat ve vaší komunikaci s milovaným pouze na začátku vztahu. Pro každý pár je důležité si mezi sebou udržet vášeň, ta má ale tendenci rychle vyprchat, proto je potřeba ji něčím podporovat.

Začátky jsou vždy krásné a plné láskyplných momentů, když ale tento element začíná vyprchávat, pak může nastat problém. A tady již vzniká řetězec událostí, kdy z dlouhodobě neřešeného problému může vzniknout krize.

Pokud spolu teprve začínáte, tak máte zcela jistě společná rande na týdenním programu. Během prvních několika měsíců vám budou stačit finančně nenáročná setkání, která budou rozvíjet váš vztah a přinesou hlubší poznání toho druhého.

Pravidelnost je důležitá

Jakmile jste spolu již více než půl roku a romantické opojení pomalu začíná ustupovat, musíte již více přemýšlet o společně stráveném čase. V té době již jistě máte za sebou nějaké hádky a konflikty, takže aby se váš vztah nestagnoval, zkuste si ze společně strávených chvil mimo pohodlí domova udělat jistou tradici. V budoucnu se vám tato píle vyplatí.

Vztah, který trvá více než rok, už hraje podle trochu jiných pravidel. V takový moment jste si již vybudovali vzájemnou důvěru, poznali jste se a vytvořili jste si vazby. Ale i v tuto chvíli na vás čekají nástrahy, které budete muset překonat. Pokud nechce uvíznout v každodenní rutině, dbejte na pravidelnost a kvalitu společně strávených chvil. V tomto případě rozhodně platí, že kvalita je důležitější než kvantita. Zkuste si alespoň jednou měsíčně udělat společný romantický večer, který vám přinese nové zážitky a vzpomínky.

I drobná překvapení

Jestli váš vztah trvá více než pět let, pak by pravidelná rande měly doplnit i drobné pozornosti. Nemusí to být věcné dárky, v delším vztahu je ale potřeba dát partnerovi najevo, že na něj myslíte. Vaše dostaveníčka také nemusí být nijak finančně náročná, hlavně pokud se z vás stali rodiče, pak jde především o to, užít si chvíle o samotě se svým partnerem.

Nejčtenější články