Close search

Jste unavení? 4 tipy, díky kterým budete mít po ránu více energie

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Nepovažujete se za ranní ptáče, ale jste donuceni vstávat velmi brzy? A je to pro vás každý den stejně náročné? Ale víte, že vstávání je záležitostí zvyku a můžete se mu snadno naučit? Stačí vám tyto 4 triky, které vás v brzkých hodinách pořádně „nakopnou“ a dodají vám tolik potřebnou energii.

1. Vstávat s rádiem

Nic vás nenabudí po ránu k výskoku z postele víc, než vstávání do rytmu vaší oblíbené písničky. Stačí si pořídit budík s rádiem nebo nastavit budík s oblíbenou písničkou na mobilu. Uvidíte, že vaše ranní nálada bude rázem o mnoho lepší.

2. Hydratace

Po mnohahodinovém spánku je vaše tělo dehydratované a tak ho nic nenabudí víc než pořádná sklenice vody ideálně s citrónem. Vaše tělo to dobije energií a nastartuje váš metabolismus. A navíc se u snídaně nepřecpete.

3. Zacvičte si

10minutová rozcvička vám po ránu pěkně rozproudí krev. Ať už si zvolíte jógu, klidné protahování, nebo intenzivnější cvičení, budete mít více energie a lepší náladu po zbytek dne.

4. Dejte si pořádnou snídani

Každý z nás si pochutnává na něčem jiném, ale ovesná kaše s ovocem, či osvědčená vaječná omeleta nikdy nezklame. Důležité je jíst čerstvé, kvalitní a vyvážené jídlo.

A především si přizpůsobte ranní rutinu sobě a svým individuálním potřebám. Není totiž nic lepšího než vstávat s tím, že se na něco těšíte.

Nejčtenější články