Close search

Jste stále single a propadáte zoufalství: Jak z toho ven?

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Třicítce odzvonilo. Všichni kolem vás jsou vdaní, ženatí, zasnoubení či ve vážném vztahu. A vy stále nic. Bojíte se, že se pro vás nikdo nenajde. Byť v koutku duše pořád věříte, zoufalství doléhá stále úporněji. Jak čekat a nezbláznit se z toho?

V životě často záleží na úhlu pohledu. Naoko negativní zkušenost může mít pozitivní dopady na budoucnost. Změna nazírání na svět – z pesimistického na optimistický – vyžaduje úsilí a trénink. A i když se to zdá naivní, možné to je.

Stejně se to má s viděním sebe sama. Namísto zaměřování pozornosti na to, co nemáte, soustřeďte pozornost na všechno, co je na vašem životě a vás samotných krásné. Přijdete na to, že být single má mnoho nesporných výhod, které ve vztahu budete hledat marně – ať už svobodu při plánování časového harmonogramu či možnost spontánně jednat.

Zákon přitažlivosti

Obrácení se k sobě samé a nalezení vnitřní rovnováhy je nesmírně důležité. A je třeba se k tomu dopracovat, ještě než vysněnému partnerovi zkřížíte cestu. Bez poznání sebe sama vám hledání spřízněné duše zabere několikanásobně více času. To proto, že se budete muset probrat x vztahy, než dojdete k tomu láskyplnému. Ztratíte cenný čas, který byste mohli využít na rozvoj vytouženého partnerství.

Jsou dvě důležité otázky, které byste si měli položit, pokud toužíte zmírnit zoufalství. A urychlit cestu ideálního protějšku směrem k vám:

1. Která oblast života je pro mě nejdůležitější?

2. Co od partnera očekávám a co od něj potřebuji?

Co se týče první otázky, zamyslete se, která z těchto šesti oblastí je pro vás nejdůležitější: peníze, rodina, víra, práce, zdraví, životní styl. Kde se nachází vaše priority a životní cíle? A jste s nastavenými prioritami spokojeny?

Ujasníte-li si, co je pro váš v životě nejdůležitější, začnete přitahovat ty, kteří to mají stejně. To je velmi důležité vzhledem k řadě studií, které potvrdily, že dlouholeté vztahy přetrvávají díky sdíleným životním hodnotám. Fyzická přitažlivost stojí v pozadí…

Pamatujte při tom na dvě věci: žádné priority nebo hodnoty nejsou špatné či dobré. A nesouvisí s tím, jaké máte záliby, náboženství nebo postavení ve společnosti. Pevný, láskyplný vztah může fungovat i přes rozdílné koníčky nebo majetkové poměry.

Definice prince jako nákupní seznam

Jak vypadá váš ideální partner a jak by se měl vůči vám chovat? To je druhá otázka, na kterou potřebujete najít odpověď. Udělejte si jasno v tom, co od partnerského či romantického vztahu chcete. A buďte k sobě maximálně upřímné. Jen jasná představa o tom, co od partnera očekáváte, vám pomůže se otevřít novému vztahu. A zmírnit pocity zoufalství.

Definici vašeho ideálního vytvoříte podobně jako nákupní seznam. Vezměte si papír a tužku a vytvořte dva sloupce. Do levého vepište pět kvalit, které váš partner musí mít. Vážně vám tolik záleží na věku? Šly byste do vztahu s někým citlivým, dobrodružným, inteligentním či introvertním?

Pravý sloupec patří naopak vlastnostem a věcem, které byste u partnera nepřekously. Může to být kouření, mohou to být dluhy či zlozvyky nebo uzavřenost. Všechny uvedené věci jsou ty, které nedokážete tolerovat.

Proč taková analýza? Důvod je prostý – uspíšíte tím svou cestu k vysněnému muži. A jeho k vám. Tento seznam vám pomůže držet se dál od náhodných či zoufalých výběrů, a nebudete tak plýtvat drahocenným časem. Stane se šikovným „tahákem“ ve společnosti, kdy vám připomene vaše potřeby a touhy a pomůže určit, zda je ten či onen adept i kandidátem na muže vašich snů.

Vědět, kdo jste, je nesmírně důležité. A nejen při výběru partnera. Díky tomu získáte střízlivou životní vizi, a vpustíte tak do svého života sebevědomí, trpělivost a klid. Půjdete-li ven s pozitivním přístupem, přitáhnete jako magnet toho, kdo vás učiní šťastnou.

Nejčtenější články