Close search

Jste ráno ospalí? Tyto tři rituály pomohou nastartovat den

Pixabay Zdroj: Pixabay

Najděte si své vlastní ranní rituály, na které se budete každý den těšit. Pomohou vám nastartovat den a načerpat energii.

Ráno ovlivňuje celý náš den. Jestliže se ráno probudíte a máte špatnou náladu už jen proto, že musíte jít do práce, tak pravděpodobně se tyto pocity budou s vámi táhnout až do večera. Budete potkávat protivné lidi, klienti budou nepříjemní a jedna špatná událost na sebe bude nabalovat další a další.

Všichni máme někdy špatné ráno, nic se nám nechce. Ale je otázka, jestli budeme mít špatný celý den, nebo uděláme alespoň malou změnu proto, abychom šli spát s dobrou náladou. Protože jak asi víte, když usnete s dobrou náladou, tak je velká pravděpodobnost, že budete vstávat v dobrém rozpoložení.

Každému vyhovuje něco jiného, takže vaše rituály, někomu mohou přijít nesmyslné, ale na tom nezáleží. Jestli vám vyhovuje dát si ráno horkou vanu, vypít šálek zeleného čaje, nebo si zapálit svíčku a pustit oblíbenou muziku, proč ne. A jestli nemůžete přijít na to, co by vám vlastně mohlo hned po ráno navodit dobrou náladu, dáme vám pár nápověd.

Ledová sprcha

Mnoho lidí má problém s tím, že se proberou až třeba po dvou hodinách, co vstali z postele. Ledová sprcha vás zaručeně probudí dřív a nastartuje ve vás důležité procesy. Nejhorší jsou začátky, takže se otužujte postupně, ať vás to hned nedemotivuje.

Jóga

V noci tělo odpočívá, během které dochází k regeneraci. Svaly v těle jsou uvolněné, ale také se zkracují. I obléknout si ponožky člověku někdy zabere dost času. Cvičení po ránu má pozitivní vliv na vaše srdce, nemusíte cvičit hodinu, pár pozdravů slunci každý den zaručeně postačí.

Velká sklenice vody

Nejlepší je postavit si sklenici vody ještě večer k posteli a vypít ji hned po probuzení, než vyndáte nohy z postele. Je to dobré na žaludek, pleť a odplavení toxinů z krve. Navíc v průběhu dne člověk někdy zapomíná pít, takže doplníte zásoby tekutin hned po ránu.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu