Close search

Jste přetažení a špatně spíte? Inspirujte se rituály, které dodržují nejúspěšnější lidé světa

Instagram.com Zdroj: Instagram.com

V dnešní hektické době mnozí lidé zkracují svůj spánek, aby stihli všechno potřebné. Podle lékařů má ale nedostatek odpočinku katastrofální vliv na lidské zdraví. Své o tom vědí i velmi úspěšní podnikatelé, kteří si dávají pozor na to, aby svému tělu i mysli pomohli získat potřebné síly. Co ale dělají miliardáři, než si jdou lehnout do postele?

Životní návyky úspěšných lidí se často liší. Někteří si jako americký prezident Donald Trump vystačí se čtyřmi hodinami spánku, jiní svému odpočinku věnují více času. Pro každého je totiž důležité najít si tu svoji cestu, která mu pomůže získat síly a připraví ho na další den plný povinností. Jak si s takovým úkolem poradili nejúspěšnější lidé na světě?

Gatesovy knihy

Zakladatel společnosti Microsoft a jeden z nejbohatších lidí na světě se každou noc před spaním věnuje čtení knih. O Gatesovi je celkem známo, že je vášnivým čtenářem a miliardář si svoji pověst také udržuje, jelikož každý večer čte před spaním alespoň jednu hodinu. Také si pečlivě píše seznam knih, které by si chtěl přečíst nebo seznam literatury, kterou by podle něj měl znát každý člověk.

Sheryl Sandberg

Tato úspěšná americká manažerka a provozní ředitelka Facebooku tvrdí, že si každý den před spaním rozhodně vypíná telefon. Údajně to nedělá úplně ráda, ale také nechce, aby ji kdokoli během noci rušil.

Arianna Huffington

Spoluzakladatelka mediální skupiny The Huffington Post Media a bývalá šéfredaktorka má velké zkušenosti s fyzickým vyčerpáním a dokonce za něj zaplatila i svým zdravím. Potom, co kvůli nedostatku odpočinku zkolabovala ve své kanceláři a zlomila si lícní kost, Huffington dodržuje striktní pravidlo, než se vydá do postele. Nyní již běžně spí sedm až devět hodin denně a vždy si před spaním dá horkou koupel.

Elon Musk

Podnikatel a vizionář Elon Musk měl dříve ve zvyku vypít nejméně dvě kávy denně a k tomu až osm plechovek dietní Coca -Coly. To vše dávalo dohromady velké množství kofeinu a sám Musk přiznal, že se po tom necítil nejlépe. Nyní se snaží nepít nic, co obsahuje kofein až šest hodin před spaním.

Oprah Winfrey

Moderátorka a miliardářka Oprah Winfrey si nehledě na svůj nabitý program vždy najde čas na meditaci. Této činnosti se věnuje dvakrát denně, jednou z toho vždy večer před spaním.

PROHLÉDNĚTE SI V GALERII RITUÁLY ÚSPĚŠNÝCH LIDÍ PŘED SPANÍM:

Nejčtenější články