Close search

“Jsem taneční panic”: Dalibor Gondík exkluzivně promluvil o soukromém životě a StarDance

archiv Zdroj: archiv

Patří mezi favorizované účastníky oblíbené show StarDance a málokdy se vyjadřuje k soukromému životu. Ovšem Dalibor Gondík (48) pro ExtraLife udělal výjimku. Nejen, že je hvězdou taneční soutěže Stardance, běžcem, který uběhne měsíčně na 400 kilometrů, ale zároveň o sobě s nadsázkou doslovně prozradil, že je tanečním “panicem”. I přes to prošel přes pět těžkých kol v taneční soutěži.

Ve StarDance jste se probojoval do pátého kola, měl jste už předtím nějakou taneční průpravu?

Jsem naprostý taneční panic. Když nepočítám povinné tance na konzervatoři a ve škole, s tímto druhem tancem jsem se opravdu nikdy nesetkal. S nášlapy a správným držením rámu jsem do kontaktu nikdy předtím nepřišel. Takže je to pro mě všechno absolutní novinka.

Jak dlouho jste se rozmýšlel, jestli přijmete nabídku účasti ve StarDance?

Víte, když přijde nabídka na účast ve StarDance, tak se neodmítá. Nejen proto, že je to věc určité prestiže, noblesy a elegance, ale měl jsem chuť zkusit něco nového a to asi vyhrálo úplně.

Co je pro vás na StarDance nejtěžší?

Mám pocit, že na StarDance je nejtěžší úplně všechno, počínaje tréninkem a konče přímým přenosem, ale vzhledem k tomu, jak mi řekl Michal Mládek (český profesionální tanečník, pozn. red.), že už mám nějaký věk, tak je to pro mě tím pádem spíše radost.

Je o vás známo, že rád běháte. Jaké další sporty vás naplňují?

V současné době se asi nejvíce věnuji běhu, ale jinak mě dost baví kolo a chci se naučit pořádně plavat, abych v rámci nějakých amatérských představ, zvládl triatlon.

V minulosti jste byl vyznavačem syrové stravy. Je to ještě aktuální? Jaký druh stravy preferujete nyní?

V podstatě je to ještě akutální, ale nemám to úplně bigotně, že bych musel každý den chodit do Raw restaurací, ale když to tak vezmu, těch tepelně upravených pokrmů jím obecně málo. Mně vesměs všechno chutná v syrovém stavu a to, co v syrovém stavu jíst nemůžu, například maso, tak to nejím. Ale nemám to tak, jako ti, kteří vyznávají raw nebo veganství, že nepoužijí ani talíř, na kterém bylo před chvílí maso. To opravdu ne.

Takže vy nejíte maso ze zdravotních důvodů nebo z nějakého vašeho přesvědčení?

Já jsem před několika lety přišel na to, že mi po řízku nebo krkovici, není několik dní dobře, tak jsem to zkusil nejíst a ono je mi pořád dobře. Takhle jsem vynechal skoro všechno maso i mého milovaného králíka a cítím se fajn.

Jak vás v tomto podporuje rodina? “Jede” v tom s vámi?

Počáteční několikaletý odpor a boj se změnil v to, že jsem nyní, jak řekla moje sestra, nutriční poradce celé rodiny. Najednou se mě ptají na semínka, na salátek...takže v současnosti už je to docela v pohodě.

Na celý rozhovor s Daliborem Gondíkem se podívejte zde.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu