Close search

John Lennon si několik měsíců před smrtí pořídil prosluněné útočiště na Floridě. Teď je na prodej za víc než miliardu

Wikimedia Commons/Jack Mitchell, CC BY-SA Zdroj: Wikimedia Commons/Jack Mitchell, CC BY-SA

John Lennon si rozlehlé sídlo na Palm Beach koupil jen několik měsíců před smrtí v roce 1980. Plánoval ho mít jako útočiště před chladnými zimami v New Yorku a chtěl se pustit do rozsáhlé rekonstrukce.

Dům o rozloze 1 300 čtverečních metrů byl postaven ve středomořském stylu v roce 1919 architektem Addisonem Miznerem jako jeden z prvních na Palm Beach.

Disponuje sedmi ložnicemi a devíti koupelnami, rozlehlou jídelnou s výhledem na oceán, velkým salonem, barem v plážovém stylu, dvěma bazény a velkou otevřenou terasou. Součástí nemovitosti je také tenisový kurt, garáž pro tři auta a přibližně 30 metrů pláže.

Inkognito nákup

John Lennon a jeho manželka Yoko Ono nemovitost před zakoupením nenavštívili, místo toho poslali jednoho ze svých zaměstnanců, aby pořídil polaroidové fotky. Realitní agent se od něj dozvěděl jenom to, že zastupuje podnikatele, který si přeje zůstat v anonymitě. Zpěvák nechtěl přitáhnout zbytečnou pozornost a vystřelit tak cenu domu vysoko.

Yoko studovala obrázky se svými věštci, až nakonec vyslyšela jejich rady. Pár si nemovitost koupil v lednu 1980 za 725 000 dolarů a plánoval rozsáhlou rekonstrukci. Té se ale dožila jenom Ono, protože 8. prosince toho roku Lennona zastřelil fanatický fanoušek Mark Chapman.

Yoko Ono pokračovala v rekonstrukci sídla a v roce 1986 jej prodává za 3,15 milionu dolarů.

Cena do nebes

V roce 1990 se nemovitost dostává do rukou Alana a Christine Curtis, kteří za ni zaplatili 4,3 milionu dolarů (přibližně 126,7 československých korun). Současní vlastníci, John a Cindy Sitesovi, koupili sídlo známé jako El Solano v roce 2016 za 23 milionů dolarů (561 milionů korun).

John Sites je bývalý výkonný pracovník ve společnosti Bear Stearns a v současné době je partnerem investiční společnosti Wexford Capital, zatímco jeho manželka založila řetězec fitness studií s názvem Go Figure.

Nemovitost teď nabízejí za 47,5 milionů dolarů (1,185 miliardy korun), co za čtyři roky představuje masivní zhodnocení 24,5 milionů dolarů (612,5 milionů korun).

Mezi slavným sousedy je například zpěvák Rod Stewart a nemovitost bestsellerového spisovatele Jamese Pattersona dokonce sdílí zeď s domem pro hosty.

Na fotky bývalého domu Johna Lennona a Yoko Ono se můžete podívat do GALERIE:

Zdroj: dirt.com, miami.curbed.com, foxbusiness.com

Nejčtenější články