Close search

John Lennon i Jay-Z boří tradice. Vzali si příjmení svých manželek

YouTube Zdroj: YouTube

Když si zamilovaný pár řekne své „ano“ při svatebním obřadu, tak se automaticky upisuje k následnému pobíhání po úřadech. I když je papírování tou poslední věcí, na kterou v daný moment myslí, změna příjmení se nahlásit prostě musí. Někteří slavní muži se ale rozhodli bořit tradice a vzít si příjmení své ženy.

Manželství přináší do života páru mnoho změn a nové jméno je jedním z nich. Je jistým zvykem, že příjmení si přebírá žena. Avšak doba jde kupředu a jsou muži, kteří se rozhodli, že půjdou jinou cestou. 

John Ono Lennon a Yoko Ono

Legendární hudebník a bývalý člen skupiny The Beatles John Lennon si vzal za ženu japonskou umělkyni Yoko Ono. V roce 1969 se konal obřad na Gibraltaru, po kterém se Lennon rozhodl, že si vezme příjmení své ženy Ono. Takže po svatbě se slavný muzikant mohl pyšnit jménem John Ono Lennon. 

Jay-Z a Beyoncé 

Pozadu nezůstává ani úspěšný raper a hudební producent Shawn Carter, který je po celém světě známý jako Jay-Z. Úspěšný hudebník, který se oženil se zpěvačkou Beyoncé Knowles v roce 2008 si ke svému jménu připojil příjmení manželky. Beyoncé na oplátku udělala to samé a manžele pojí stejné příjmení Knowles-Carter.

Zoe Saldana-Perego a Marco Perego-Saldana

Herečka, která se proslavila díky filmům Strážci Galaxie a Avatar se v roce 2013 provdala za umělce Marca Perega. Saldana v jednom rozhovoru uvedla, že po svatbě se její manžel rozhodl vzít si její příjmení. Zoe Saldana se svěřila, že se toho ze začátku bála, protože si myslela, že se jejímu muži budou všichni smát. Umělec se toho ale zřejmě nebál a  nyní hrdě nosí jméno Marco Perego-Saldana. 

Carlos PenaVega a Alexa PenaVega

Zcela neobvyklou cestu ale zvolila hvězda filmu Špioni v akci Alexa Vega a její manžel a herec Carlos Pena Jr. Pár se vzal v roce 2014 a rozhodl se, že si vytvoří zcela nové příjmení spojením svých dosavadních jmen – PenaVega. 

Nejčtenější články