Close search

Joaquin Phoenix, představitel Jokera. Už ve třech letech se rozhodl, že bude veganem

Zdroj:

Fascinující herec, fascinující film. Joaquin Phoenix, představitel Jokera, patří k nejrespektovanějším hvězdám filmového světa. A přitom je tak odlišný! Čtyřicátník, který dokázal ustát traumatický zážitek - jeho bratr River se před jeho očima předávkoval drogami - patří mezi plaché lidi, nevyhledává společnost a už ve třech letech se rozhodl, že bude veganem.

Charismatický herec sklízí za své výkony obdiv a chválu. A přitom rozhodně nepatří mezi typické hollywoodské krasavce, kteří se tak rádi vystavují před fotoaparáty. Jeho doménou je ticho a duchovno. Jak sám říká, smrt bratra Rivera pro něj byla hodně traumatizující zkušeností, která mu ale na druhou stranu "pomohla" i v hraní. Často je totiž obsazován do rolí, ve kterých se jeho postava pohybuje mezi realitou a šílenstvím. Joker je jedním z takových podivínů...

Tragédie na chodníku

Joaquin Phoenix se narodil 28. října 1974 v Portoriku hippie rodičům. Bylo mu čerstvých devatenáct, když se stal svědkem tragédie, která ho navždy poznamenala. Byla noc ze 30. na 31. října 1993, když se bavil se starším bratrem Riverem, sestrou Rain a dalšími přáteli v hollywoodském klubu Viper Room.

Na chodníku před klubem River náhle zkolaboval - v sobě měl smrtelný mix drog (kokain, valium, marihuanu, efedrin a zřejmě i morfium s heroinem). Riverova přítelkyně Samantha Mathis i všichni ostatní propadli zoufalství. River byl sice okamžitě převezen do nemocnice, tam ho však ve dvě ráno prohlásili za mrtvého.

To, že viděl bratra umírat, zanechalo v Joaquinovi trvalé traumatické pocity. Možná i proto, byť to zní děsivě, je ale tak dobrým hercem. Často ho obsazují do rolí, v nichž může traumatický zážitek přenést na plátno. "Důvodem, proč je dobrý v rolích zdeptaných lidí, je to, že si bohužel sám prošel traumaty," řekl producent filmu, který s hercem přišel do kontaktu.

Klid jako životní styl

Joaquin Phoenix současnosti, to je muž, který opravdu nemiluje večírky a v klubu, jako byl tragický Viper Room, byste ho už nepotkali. Má rád samotu, klid a pohodlí. Jakmile se žádá, aby se dostavil na společenskou událost, musí s vypětím všech sil vystoupit ze své konformní zóny.

Jeho dlouholetý přítel při uvedení nového filmu na Joaquinovu adresu uvedl: "Dnes večer je opravdu mimo vlastní zónu pohodlí.“ Phoenix si prostě pozornost spojenou s úspěchem neužívá a raději zůstává stranou.

Přitom úspěchů už zažil habaděj. Třikrát byl nominován na Oscara. Jedna nominace byla za roli ve filmu Gladiátor v kategorii nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli a další dvě nominace získal za hlavní role ve filmech Walk the Line a Mistr.

Veganem od tří let

Volný čas tráví rád na pláži. Má pouze pár dobrých přátel, což mu vyhovuje. Miluje svoji zahradu, kde si pěstuje vlastní zdravé produkty. Už ve třech letech se prý totiž rozhodl, že přestane jíst živočišné produkty a stal se veganem.

Jak říkají publicisté: Mnoho lidí, kteří s Joaquinem Phoenixem přijdou do kontaktu, se ptají: „Je opravdu tak citlivý, nebo chce, abyste si mysleli, že je divný?"

NA ZAJÍMAVOSTI O HERCI SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zdroje:

News.com.au

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu