Close search

Jennifer Aniston boří rekordy: Jak žije slavná Rachel ze seriálu Přátelé?

Instagram.com/jenniferaniston Zdroj: Instagram.com/jenniferaniston

Americká herečka Jennifer Aniston, kterou proslavila role rozmazlené Rachel v ikonickém seriálu Přátelé, se v poslední době těší jednomu pracovnímu úspěchu za druhým. Je také možné, že se brzy vrátí na televizní obrazovky s dalšími kolegy ze seriálu Přátelé, jelikož stanice HBO Max plánuje pokračování tohoto televizního počinu. Aniston má ale i kromě legendárního seriálu bohaté pracovní zkušenosti, jelikož v Hollywoodu působí už více jak tři desetiletí. Díky svému úspěchu před kamerou se může pochlubit skutečně velkým jměním, které se odhaduje na 200 milionů dolarů (4,5 miliardy korun). Jak ale žije slavná herečka?

Skoro se zdá, že cokoliv, do čeho se pustí slavná hollywoodská herečka Jennifer Aniston bude ověnčeno úspěchem. V polovině října Aniston po mnoha letech podlehla tlaku moderní doby a založila si účet na sociální síti Instagram. Během rekordně krátké doby herečka překročila hranici jednoho milionu sledujících a fotografie s kolegy ze seriálu Přátelé nasbírala již přes 15 milionů „lajků“. Aniston se také nedávno zavázala k nové spolupráci s Apple TV+, kde vystupuje v televizním pořadu "The Morning Show". Jejími hereckými kolegy v tomto původním počinu jsou Reese Whiterspoon a Steve Carrel.

Návrat Přátel

Brzy se Aniston také pravděpodobně objeví ve volném pokračování seriálu "Přátelé", které plánuje televizní stanice HBO Max. O tomto projektu se ví zatím pouze velice málo, ale mělo by se jednat o společný návrat všech původních členů seriálu před obrazovky . Tento televizní počin ale bude jednorázový, kdy herci budou nejspíš komentovat zábavné události, které se odehrály během natáčení seriálu v devadesátých letech.

Jedna z nejlépe placených hereček

Aniston se tak kromě velké popularity může těšit i ze své úspěšné herecké kariéry, která jí přináší i dostatek finančních prostředků. Podle amerického magazínu Forbes si představitelka Rachel přišla v roce 2018 na 28 milionů dolarů (630 milionů korun). Dosažením takto vysoké částky si může na účet přidat další rekord, jelikož tímto způsobem se oficiálně stala jednou z nejlépe placených hereček v Hollywoodu.

Romantika a komedie

Tato americká herečka se velmi často objevuje v romantických a komediálních filmech. Mezi její nejúspěšnější celovečerní počiny patří snímky jako „Až tak moc tě nežere“, který celosvětově vydělal 178 milionů dolarů (3,56 miliardy korun), nebo film „Exmanželka za odměnu“, který tvůrcům přinesl 136 milionů dolarů a to pouze z prodaných lístků.

Lepší podmínky

Avšak za jednoznačně nejvýdělečnější projekt své kariéry může Aniston považovat ikonický seriál Přátelé, který herečce přinesl nejen celosvětovou popularitu, ale také vysoké honoráře. I když plat za první epizody nebyl pro herce moc velký, s postupem času a rostoucí slávou si herci z legendárního seriálu dokázali vyjednat i lepší finanční odměnu. Seriál se vysílal od roku 1994 a jeho fanoušci se mohli těšit z 10 řad.

Milion za díl

V roce 2002, tedy až osm let po odvysílání první sezony, si šest představitelů hlavních postav dokázalo vyjednat lepší platové podmínky, kdy na tehdejší dobu požadovali pro každého rekordní částku 1 milion dolarů (tehdy 33 milionů korun) za jeden odvysílaný díl. Vzhledem k úspěchu, který seriál provázel, herci požadovanou částku dostali a přišli si tak během jedné řady na 22 milionů dolarů. Za finální sezonu si již každý z herců za jeden díl mohl na účet připsat 1,25 milionů dolarů. Představitelé hlavních postav ale z legendárního seriálu profitují dodnes, jelikož každý z nich každoročně dostává přibližně 20 milionů dolarů (450 milionů korun).

Mimo stříbrné plátno

Aniston se ale kromě hraní věnuje i propagaci produktů. Spolupracovala se známými značkami jako například Glaceau Smartwater, Emirates, nebo s kosmetikou značky Aveeno. Herečka si tak díky svým pracovním úspěchům může dovolit luxusní život. Aniston si koupila například velmi drahé sídlo ve slavné čtvrti Bel Air, které ji vyšlo na necelých 21 milionů dolarů (472,5 milionů korun).

Tisíce za péči o sebe

Představitelka Rachel je proslulá také tím, že nemalé finanční částky zcela pravidelně investuje do různých zkrášlujících procedur. Ať už se stará o svoji pleť nebo účes, ročně utratí za péči odborníků okolo 140 tisíc dolarů (3,15 milionu korun), z toho pouze návštěva kadeřníka Aniston vyjde na 1000 dolarů (22,5 tisíce korun).

Charitativní činnost

Herečka ale ani při svém úspěchu nezapomíná na pomoc méně šťastným a věnuje se charitativní činnosti. V roce 2017 například věnovala 1 milion dolarů (22,5 milionu korun) na pomoc lidem, kterým silný hurikán v Puerto Ricu poškodil nebo zcela zničil domovy. Aniston také dlouhodobě podporuje dětské nemocnice a další zdravotnické organizace.

JAK ŽIJE RACHEL Z ÚSPĚŠNÉHO SERIÁLU "PŘÁTELÉ" ZJISTÍTE VE FOTOGALERII:

Nejčtenější články