Close search

Jeff Bezos vlastní luxusní nemovitosti za miliardy: Kde všude žije nejbohatší muž na světě?

Wikipedia Zdroj: Wikipedia

Zakladatel Amazonu a miliardář, Jeff Bezos, se díky svému neuvěřitelně vysokému majetku, který se odhaduje na 117 miliard dolarů (2,63 bilionu korun), umístil hned na několika příčkách v pomyslném žebříčku nejbohatších lidí. Nejenže si drží prvenství jako muž, který se může pochlubit největším jměním na světě, ale v roce 2017 se stal 28. největším majitelem pozemků v USA. Bezos kupuje luxusní nemovitosti ve Spojených státech amerických a pouze za poslední rok utratil za sídla v New Yorku 80 milionů dolarů (1,8 miliardy korun). Jak a kde všude žije šéf Amazonu?

Jeff Bezos je nejenom nejbohatším mužem na světě, který se může pochlubit majetkem okolo 117 miliard dolarů (2,63 bilionu korun), ale také majitelem jednoho z největšího množství pozemků v USA. Jeho nemovitosti se rozkládají po celé geografické šířce Spojených států amerických, jelikož vlastní nemovitosti od New Yorku až po stát Washington, který se nachází na západním pobřeží tohoto kontinentu.

V minulém roce si Bezos jenom v New Yorku pořídil nemovitosti za 80 milionů dolarů (1,8 miliardy korun). Tuto částku zaplatil za tři rezidence. V tu samou dobu se rozváděl i se svojí manželkou, MacKenzie, takže není jisté, jak se dohodli na rozdělení společně nabytých nemovitostí.

Penthouse v New Yorku

V loňském roce, dva měsíce po rozvodu se svojí chotí, MacKenzie Bezos, se kterou byl ženatý od roku 1993, si miliardář pořídil v New Yorku tři luxusní nemovistosti. Bezos si za 80 milionů dolarů koupil třípatrový penthouse a dva byty, které se nacházely pod ním. Nemovitosti si pořídil na elitní newyorské páté avenue.

Bezos také od roku 1999 vlastní několik bytů na newyorském Manhattanu v blízkosti slavného Central Parku. tyto nemovitosti si v té době prý pořídil za 7,5 milionu dolarů (172 milionu korun).

Hlavní sídlo v Medině

Ústřední Bezosovou rezidencí je ale jeho domov, který se nachází na druhé straně Spojených států amerických u pobřeží Tichého oceánu. Sídlo ve městě Medina, kde je Bezosovým sousedem například miliardář a zakladatel Microsoftu, Bill Gates, se skládá hned ze dvou odděleně stojících domů. První rezidenci si Bezos koupil ještě v roce 1998 za 10 milionů dolarů (230 milionů korun) a druhou nemovitost si údajně pořídil o mnoho let později za 53 milionů dolarů (1,22 miliardy korun).

Největší dům v DC

Jeff Bezos nejspíš nedělá nic napůl a proto si v roce 2016 pořídil v hlavním městě USA, Washingtonu DC, ten největší dům, který tam byl na prodej. Nemovitost je budovou bývalého textilního muzea z roku 1912  a dvě propojené stavby stály Bezose 23 milionů dolarů (517 milionů korun). A v lednu tohoto roku si nejbohatší muž na světě stačil ještě pořídit čtyřpokojový dům hned naproti své místní rezidenci. Sídlo jej údajně stálo méně než 113 milionů korun.

Ranč v Texasu

Vzhledem k tomu, že Bezos v dětství trávil mnoho času u svých prarodičů v Texasu. Pořídil si nedaleko městečka Van Horn ranč o rozloze více jak 12 tisíc hektarů. Později utratil mnoho milionů za renovaci tohoto objektu.

Drahé Beverly Hills

Zakladatel Amazonu také vlastní jednu z nejdražších nemovitostí na prestižní adrese v kalifornském Beverly Hills. Svoji místní rezidenci ve španělském stylu si zde pořídil ještě v roce 2007 za 24,45 milionů dolarů (562 milionu korun).

PODÍVEJTE  SE NA LUXUSNÍ SÍDLA NEJBOHATŠÍHO MUŽE NA SVĚTĚ:

Nejčtenější články