Close search

Jeff Bezos si s přítelkyní hledá nový dům: Nejbohatší muž na světě má ale hodně omezené možnosti

YouTube Zdroj: YouTube

Nejbohatší muž na světě a zakladatel internetového gigantu Amazon, Jeff Bezos, si údajně hledá nové rodinné sídlo, kam se chystá nastěhovat již se svojí novou přítelkyní Lauren Sanchez. Bezosův intimní vztah s touto televizní moderátorkou byl důvodem, proč se po 25 letech manželství rozvedl se svojí ženou. Nyní si miliardář s odhadovaným majetkem okolo 127 miliard dolarů (2,86 bilionu korun) hledá nové sídlo mezi nejluxusnějšími nemovitostmi v Los Angeles. 

Jeff Bezos se nyní, poté, co se zasnoubil se svojí přítelkyní Lauren Sanchez, poohlíží po novém domě v americkém městě Los Angeles. Moderátorka se před rokem stala důvodem rozvodu Bezose s jeho bývalou manželkou MacKenzie. I po velice drahém ukončení manželství, je Bezos stále nejbohatším mužem na světě, jelikož výše jeho majetku díky úspěchu společnosti Amazon přesahuje hodnotu 127 miliard dolarů (2,86 bilionu korun) Bezos si tak může dovolit skutečně luxusní bydlení a údajně se nechystá kupovat žádnou levnou nemovitost, jelikož se poohlíží mezi nejdražšími domy v Los Angeles.

Luxusní nabídka

Slavné místní sídlo Chartwell Estate, které se proslavilo díky americkému televiznímu seriálu z šedesátých let "The Beverly Hillbillies" je jednou z nemovitostí, kterou si Bezos a Sanchez prohlíželi. Přepychové sídlo, které má 26 pokojů, nabídne novým majitelům velký venkovní bazén, pětipokojový dům pro hosty, tenisový kurt a vlastní vinný sklep s dvanácti tisíci lahvemi vína. Sídlo se díky koupi miliardáře Lachlana Murdocha stalo nejdražším prodaným domem v Los Angeles. Předseda společnosti NewsCorp si sídlo koupil za 150 milionů dolarů a nyní jej prodává. Kromě přepychových interiérů se ale rezidence může pochlubit jedinečným výhledem na Tichý oceán a dokonce i vlastním tajným tunelem, který slouží potřebám majitelů.

Nynějším cenovým rekordmanem v dané oblasti je ale jednoznačně slavná luxusní rezidence Casa Encantada, jejíž cena je neuvěřitelných 225 milionů dolarů (5 miliard korun). Přepychová nemovitost Casa Encantada, která se může pochlubit rozlohou skoro 4 tisíce čtverečních metrů, se nachází v elitní čtvrti Bel-Air. Tato přepychová rezidence, která patřila i zakladateli hotelového impéria Hilton, nabídne novému majiteli více jak 60 pokojů, které prošly nákladnou rekonstrukcí. Té se zhostil po zakoupení sídla její nynější majitel Winnick. Bezos by si tak mohl užívat odpočinku v rozlehlých zahradách, které k nemovitosti přiléhají, nebo během horkých dnů odpočívat u venkovního bazénu.

Těžký výběr

Nákup nemovitosti ale není jednoduchý ani pro nejbohatšího muže na světě. I když si může šéf Amazonu jednoznačně dovolit kterýkoliv dům v této luxusní oblasti, ukazuje se, že zdaleka ne všechny přepychové nemovitosti odpovídají jeho potřebám. Bezos se svojí přítelkyní sídlo hledají už nějakou dobu, a nehledě na skoro neomezený rozpočet, nabídka nemovitostí, které odpovídají jeho požadavkům, je natolik omezená, že celkový počet domů na seznamu nepřesahuje číslo deset.

Záložní plán

Pokud se ale páru nepodaří najít dům svých snů, určitě mohou nějakou dobu žít v dalších rezidencích, které miliardář vlastní. Hlavním Bezosovým sídlem je jeho domov ve městě Medina ve státě Washington, kde je Bezosovým sousedem například miliardář a zakladatel Microsoftu, Bill Gates. Tato rezidence se skládá hned ze dvou odděleně stojících domů. První rezidenci si Bezos koupil ještě v roce 1998 za 10 milionů dolarů (230 milionů korun) a druhou nemovitost si údajně pořídil o mnoho let později za 53 milionů dolarů (1,22 miliardy korun).

Také v roce 2019 šéf Amazonu utratil velké peníze za nemovitosti, ty si ale nakoupil v New Yorku. Tam si pořídil tři luxusní nemovitosti za 80 milionů dolarů (1,8 miliardy) koupil třípatrový penthouse a dva byty, které se nacházely pod ním. Nemovitosti si pořídil na elitní newyorské páté avenue.

PODÍVEJTE SE NA DŮM, KTERÝ SI MOHOU DOVOLIT POUZE NEJBOHATŠÍ LIDÉ NA SVĚTĚ:

Nejčtenější články