Close search

Jeff Bezos bohatl i přes pandemii. O poznání víc než kdokoliv jiný

Wikimedia Commons/Steve Jurvetson, CC BY Zdroj: Wikimedia Commons/Steve Jurvetson, CC BY

Jeff Bezos by mohl jen sedět a počítat miliardy, jeho Amazon se rozběhl natolik, že ho nemá co zastavit. Díky tomu mu jmění roste přímo astronomicky.

Má spoustu důvodů k úsměvu. Jeho společnost Blue Origin připravuje pro NASA přistávací modul, který má misi Artemis umožnit vrátit v roce 2024 lidstvo na Měsíc.

Ten největší důvod ale patrně představuje vlajková loď jeho majetku - Amazon. Díky výkonu akcií společnosti se Bezosův majetek dostal na neuvěřitelnou hodnotu.

Počítání miliard

Ještě koncem března si díky kličce s včasným prodáním akcí, než světové trhy začaly padat kvůli pandemii koronaviru, připsal kulatých 5,5 miliardy dolarů (přibližně 137 miliard korun) a jeho majetek se odhadoval na 117 miliard dolarů (2,9 bilionu korun).

To už je dávno minulost. Aktuálně má totiž jeho jmění hodnotu 150 miliard dolarů (3,7 bilionu korun). Není to poprvé, co si sáhl na tuto hranici. Pokořil ji už v roce 2018. Pak se ale cena akcií Amazonu, kde vlastní největší balík, trochu zhoupla. Plus miliardář pravidelně prodává část portfolia, aby mohl financovat filantropické aktivity nebo již zmiňovaný Blue Origin.

Aktuální nárůst ceny akcií Amazonu až na hranici 2600 dolarů mu pomohl vrátit se zpátky nad neuvěřitelnou hranici 150 miliard.

Bezos vede peloton

Zpráva zveřejněná společností Institute for Policy Studies ukazuje, že za posledních 11 týdnů, tedy od 18. března, kdy naplno začala pandemie, až do 4. června, narostla hodnota majetku amerických miliardářů o 20 %, respektive 565 miliard dolarů (14,1 bilionu korun).

Největší podíl na tom balíku má Bezos, který si za uvedenou dobu polepšil o 36,2 miliardy dolarů (905 miliard korun). Za ním se drží Mark Zuckerberg s nárůstem o 30 miliard dolarů (750 miliard korun) na 84,8 miliardy (2,1 bilionu korun). Jmění Elona Muska poskočilo o 14,1 miliardy (352 miliard korun) na 38,7 miliardy dolarů (968 miliard korun).

Z žen si nejvíc připsala MacKenzie Bezos, polepšila si o 12,6 miliardy dolarů (315 miliard korun) na 48,6 miliardy (1,2 bilionu korun).

Kde a jak žije Jeff Bezos? Podívejte se do GALERIE:

Zdroj: ips-dc.org

Nejčtenější články