Close search

Jedna oblíbená postava ze Hry o trůny měla přežít. Scénáristé rozhodli o smrti na poslední chvíli

HBO Zdroj: HBO

Legendární seriál Hra o trůny sice skončil, ale mnozí fanoušci stále pociťují hořkou chuť zklamání z velkého množství úmrtí v poslední řadě i chyb, kterých se tvůrci dopustili. Jeden ze scénáristů nyní možná přilil ještě více oleje do ohně, když prozradil, která z oblíbených postav seriálu měla celá jatka přežít.

Tvůrce Dave Hill, který se podílel na scénáři k seriálu Hra o trůny, prozradil serveru Entertainment Weekly, kterou postavu se během přípravy seriálu rozhodli zabít, i když měla původně přežít celou osmou řadu.

Hill se nechal slyšet, že oblíbená postava Sera Joraha Mormonta, který z celého srdce miloval svoji Dračí královnu a zahynul v bitvě s nemrtvými, to měla ve skutečnosti dotáhnout až do posledního dílu ve zdraví. „Dlouhou dobu jsme chtěli, aby Ser Jorah přežil a přišel na konci na Zeď,“ uvedl v rozhovoru Hill. Scénáristé se ale rozhodli během psaní osmé řady Mormontův osud změnit, jelikož věřili, že se pro jeho postavu skutečně hodí, aby statečně zahynul při ochraně Daenerys.

V posledním dílu řady to měli původně být Jon, Jorah a Tormund, kdo by společně vyjeli z tunelu za Zdí,“ řekl Hill. Podle tvůrců by ale podobný konec vyžadoval skutečně neuvěřitelný obrat, aby Jorah opustil svoji milovanou královnu, které byl věrný. Proto se nakonec tvůrci rozhodli, že ho nechají zahynout hrdinskou smrtí.

Herec Iain Glen, který ztvárnil postavu Sera Joraha řekl, že to byla dobrá volba, jelikož Mormont pak neměl možnost vidět, co jím obdivovaná a milovaná Daenerys provedla s Královým přístavištěm. „Bylo to pro něj požehnání, že se nikdy nedozvěděl, co se s Daenerys stalo. Jeho smrt měla tak vyšší účel,“ uvedl Glen.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu