Close search

Je vědecky dokázáno, že se lidé nejčastěji rozvádí v těchto dvou měsících! Tipnete si, které to jsou?

Profimedia.cz Zdroj: Profimedia.cz

Rozhodli jste se k radikálnímu řezu a leží u vás už rozvodové papíry na stole? Nejste teď první ani poslední!

Podle nejnovějšího výzkumu Washingtonské univerzity se manželé nejvíce rozvádí v březnu a srpnu.  Odborníci zkoumali žádosti o rozvod ve Washingtonu během let 2001 až 2015 a zaznamenali největší nárůst rozvoduchtivých párů právě v těchto dvou měsících.

Podle nich za to mohou prázdniny a dovolenkové období, které těmto měsícům předcházejí.  Ve svých závěrech definovali prázdniny jako „optimistické cykly“, kdy nespokojené páry vidí příležitost začít něco nového a mnohdy úspěšně.  A dalším viníkem mohou být i stresující prázdninové zážitky, které zanechají ve vztazích již nezacelitelné šrámy.

V současnosti experti provádějí obdobný výzkumu i v dalších amerických státech, aby si potvrdili, zda se toto chování opakuje i jinde než jen ve Washingtonu.

Jejich teorii nahrává i další výzkum z roku 2010, kdy dvojice David McCandless a Lee Byron analyzovali facebookové statusy. A podle nich se vztahy nejčastěji rozpadají kolem jarních prázdnin, letních dovolených a těsně před Vánoci.

Této dvojici oponuje ekonom Seth Stephens-Davidowitz. Jeho výzkum, citovaný v deníku The Washington Post, odhalil, že slovo „rozvod“ nejčastěji zadáváme do Googlu až 10 dní po Vánocích!

A nakonec ještě jedna studie zaměřená na facebookové chování nám úplně míchá kartami. Podle ní totiž lidé mění své statusy ze „zadaný/á“ na „single“ nejčastěji během letních měsíců.

I přesto, že se přesné měsíce u jednotlivých studií zcela neshodují, jedno můžeme říci s jistotou. Léto bývá pro většinu z nás přelomové. Tak si dávejte pozor, kam až vás vaše dobrodružství a rozevlátá letní nálada popostrčí.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu