Close search

Jde vám z toho hlava kolem? Jednoduché tipy, jak se z práce nezbláznit

usplash.com Zdroj: usplash.com

Telefony, e-maily, deadliny a protivný šéf. V dnešní době není jednoduché vymanit se ze spárů své pracovní pozice. Člověka to pohltí a je těžké hledat cestu zpět. Jak takové situaci předejít?

I když by to občas bylo potřeba, tak více než 24 hodin den mít nikdy nebude, proto je důležité naučit se říkat ne a alespoň na chvíli vypnout, jinak se z toho zblázníte.

Příroda, zelená barva a pohyb

Ne nadarmo se říká, že příroda léčí. Věděli jste, že ve Skotsku vám lékař může předepsat procházku lesem jako léčebnou metodu? Příroda a zelená barva má zásadní přínos pro naše mentální i fyzické zdraví. Studie z Harvardské univerzity prokázaly, že i 15 minut v přírodě má signifikantní efekt na naše zdraví. Naordinujte si procházku lesem, vyjeďte do přírody na kole a vypněte.

Buďte offline alespoň jednu hodinu denně

Telefon se stal naším nezbytným parťákem pro život: zatelefonujeme si, vyřídíme mail, vyfotíme snídani a když se nudíme, klikneme na ikonku sociálních sítí nebo na jednoduchou hru. Ta krabička umí opravdu všechno. Čím více se od nás očekává, že budeme k zastižení téměř kdykoliv, tím spíše si užijeme čas, který věnujeme sami sobě. Zapněte si režim letadla, otevřete rozečtenou knihu, nebo si zajděte s kamarádkou na kafe. Nevyřízený mail, srdíčko na Instagramu ani zmeškaný hovor nikam neutečou.

Naučte se říkat ne

Ač bychom si to přáli, víc než 24 hodin den mít nikdy nebude. Nehrajme si na superhrdiny, kteří vše zvládnou. Pokud toho v práci máte až nad hlavu, nedostávejte se do stresové situace tím, že kývnete na další úkon, jen abyste se druhým zavděčili. Je důležité si uvědomit, že odřeknutím daného úkolu neříkáte druhému, že jej nemáte v lásce. Jedná se o výraz zdravého sebevědomí a sebeúcty.

POKRAČUJTE VE ČTENÍ VE FOTOGALERII:

 

Nejčtenější články