Close search

Jako živý! Travní koberec je ideálním pomocníkem na zahradu, terasu i balkon!

Sthutterstock Zdroj: Sthutterstock

Nedaří se vám vypěstovat nádherný trávník? Je tady pro vás daleko jednodušší řešení, které vám v dlouhodobém horizontu ušetří i nemalou část peněz. Umělý trávník! Ten je zelený po celý rok a prakticky se nemusí udržovat.

Travní koberce jsou skvělým řešením pro balkony a terasy, využijete je ale i na předzahrádkách, pod venkovním posezením a v okolí bazénu. „Mezi jejich největší výhody patří snadná údržba. Žádné sekání, zalévání ani hnojení!“ říká majitel firmy Koberce K+K, Martin Kozák. Už se tedy nemusíte bát žádných vypálených míst od sluníčka, žádného plevele nebo všudypřítomných klíšťat a dalšího hmyz. Jediné, co vás bude trápit je, že jste si nepořídili takto zarovnaný a celoročně zelený trávník, nekoupili dřív.


Trávník jako živý

Dávno pryč je doba, kdy byl umělý trávník synonymem pro nevzhledný tvrdý koberec. „Výroba umělých trávníků postoupila tak, že můžete narazit na travní koberec, který je doslova k nerozeznání od skutečného trávníku“ dodává Martin Kozák. Kvalita je totiž vždy přímo úměrná ceně.

Doslova za pár kaček si můžete pořídíte zelený koberec pod bazén. Je levný, praktický a udrží bosé nohy pěkně v čistotě. Využijí ho i děti jako bezpečný hrací prostor pod houpačkou. S umělou trávou navíc nemusíte řešit žádné bláto po dešti! „Když nechcete zbytečně investovat do dlažby (nebo její renovace), tak levná umělá tráva velice jednoduše a rychle vyřeší váš problém.“ Čerpá ze zkušeností od svých zákazníků Kozák.


Travní koberce se středně dlouhým vlasem (10-35 mm) a průměrnou gramáží (1000-2000 g/m2) jsou oblíbené pro svůj dobrý poměr ceny a výkonu. Na autentičnosti jim dodávají žlutá stébla, stejně jako jejich hedvábná měkkost. Zákazník pak jistě ocení perfektní sestřih, komfortní došlap a nepřítomnost hmyzu.

Naprosto luxusní uživatelské parametry nabízí travní koberce v té nejvyšší cenové kategorii. Barvou, hustotou i jemností se jedná o věrnou imitaci trávy, po které se prostě toužíte projít. Ideální tráva na piknikové posezení bez štípanců.


Umělá tráva obstojí v každém počasí

Umělé trávníky jsou určeny pro venkovní i vnitřní použití. Položit je můžete na terasy, pod bazény nebo na balkón. Jsou 100% prodyšné a zároveň vodopropustné. Nebojte se nechat umělý trávník celoročně venku – sníh, mráz ani horké slunce mu nevadí. Při správné pokládce se na něm netvoří louže ani nezplesniví, voda jím jednoduše proteče. Ve většině variant jsou umělé trávníky navíc opatřeny UV ochranou, takže se nemusíte bát ani o jejich stálobarevnost.

Víte, jaké jsou největší výhody travního koberce?

  • Můžete si užívat přirozeného vzhledu a dokonalé imitace trávy po celý rok.
  • Proměníte balkon, terasu či lodžii v zelenou oázu.
  • Už žádné díry v bazénu nebo odřená kolena. Měkká tráva pomůže pod bazénem, u zahradního sezení či v dětského domečku.
  • Zapomeňte na sekačku, hnojení a provzdušňování. K údržbě umělé trávy potřebujete jen koště a případně hadici s vodou.
  • Bez nutnosti zavlažování můžete mít dobrý pocit, že šetříte vodními zdroji.

Komu se nelení, tomu se zelení? To už dávno neplatí. Umělé travní koberce od firmy Koberce K+K se zelenají stále, a navíc bez práce!

Nejčtenější články