Close search

Jako za starých časů: Co si pořídit do bytu, aby dostal ten správný retro nádech?

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Retro letí a navíc vypadá báječně. Vyšperkovat si byt v daném duchu je daleko jednodušší, než si myslíte. Stačí obrazit pár antiků a je to. Co by vám ve vašem hnízdečku rozhodně nemělo chybět?

Křiklavé barvy raději vynechejte 

V dobách dávno minulých si na stěnu nedávali růžovou nebo červenou. Volte tedy raději kávovou či béžovou. Do retro stylu rozhodně zapadají více. Až budete malovat, nedotahujte až do stropu.

VéHáEsky nevyhazujte

Památný přehrávač na kazety už dnes nikdo nevlastní, ale to vás trápit nemusí. Stačí vám pár véháesek, které si postavíte na sebe nebo z barevných obalů můžete rovnou vytvořit retro plakát na stěnu. fantazii se meze nekladou.

K babičce do sklepa

Jestli u někoho najdete nespočet propriet na vytunění svého bytu, bude to vaše babička. Požádejte ji o klíče od jejího sklepa a otevře se vám doslova brána do minulosti. Narazíte jistě na starožitné ubrusy, vázy i obrazy, které si můžete libovolně rozmístit. 

Skupujte retro elektroniku

Vždycky se vyplatí jít do bazarů, kde mají starou elektroniku. Spousta jich je poblíž Prahy. Je bez debat, že některé retro televize už svojí funkčnost ztratily. To ale neznamená, že vám nemohou posloužit jako dekorace stejně tak jako třeba foťáky.

Šicí stroj místo stolu 

Retro nádech vám dodá i to, když nahradíte běžný kus nábytku něčím nezvyklým. Jako stůl na práci či učení vám může sloužit klidně šicí stroj. Stačí vyndat vnitřní kolo se šlapadlem a můžete si vesele hovět nad knížkou třeba každý večer. 

Nejčtenější články