Close search

Jako v bavlnce: Domácí zábaly, které vaše vlasy ochrání před zimou i vlhkem

pixabay Zdroj: pixabay

Nastalo období, kdy si naše vlasy trochu oddychnou od sluníčka a slané nebo chlorované vody. Jenže existuje spousta dalších věcí, kterými naše vlasy možná nevědomky poškozujeme a zatěžujeme. Vybraly jsme pro vás pět osvědčených domácích zábalů na vlasy, které vlasy vyživí, dodají jim lesk a ochrání je před nepřízněmi počasí. Takže i v mrazu a vlhku budou vaše vlasy zářit.

1. Zábal ze žloutků

Tento zábal se hodí  pro suché a polámané vlasy. Žloutky obsahují velké množství proteinů, vitaminů a minerálních látek. Nezapomeňte ale, že u zábalů ze žloutků nikdy nesmývejte masku horkou vodou, vždy vlažnou. Na tento zápal potřebujete:

1-3 žloutky (podle délky vlasů)

½ lžíce kokosového oleje

½ lžíce mandlového nebo olivového oleje (vybírejte za studena lisovaný)

Nanášejte na umyté, vlhké vlasy, na které jste ale předtím nepoužily kondicionér. Zábal nechte působit 20 až 30 minut, poté opláchněte vlažnou vodou.

2. Medový zábal

Medový zábal dodá vašim vlasům lesk, výživu a zároveň je zregeneruje. Med obsahuje spoustu vitamínů a minerálů. Budete potřebovat:

1 lžíci medu

1 žloutek

1 lžička kvalitního oleje

3. Avokádový zábal

Avokádo, jak víme, vyživuje, proto je skvělé i na vaše  suché vlasy bez života. Avokádo se hodí i na mastnější vlasy. Na tento zábal potřebujete:

1 zralé rozmixované avokádo

1 lžička olivového oleje

2 lžičky medu

4. Pivní zábal

Pivo je také díky kvasnicím prospěšné nejenom na pleť, ale i na poškozené vlasy. Obsahuje navíc řadu vitamínů, které dodají vlasům pružnost a lesk. Stačí spolu rozmíchat:

½ hrnečku piva

1 žloutek

5. Jogurtový zábal

Bílý tučný jogurt nebo tvaroh smíchejte se lžičkou medu. Tuto zároveň chutnou směs aplikujte na vlasy. Uvidíte, jak vám zregeneruje a zklidní pokožku hlavy a hydratuje vlasy už od kořínků.

Zábaly, ať už si vyberete jakýkoliv, aplikujte každý týden. Uvidíte, že se po pár použití dostaví kýžený výsledek.

 

Nejčtenější články