Close search

Jaké triky používají miliardáři, aby se udrželi na vrcholu? Stačí jim pár jednoduchých pravidel

Instagram Zdroj: Instagram

Mnozí úspěšní podnikatelé věnují velké množství času nejenom vývoji svých společností, ale také rozvoji své osobnosti. Velice dobře totiž vědí, že pro to, aby udrželi na vrcholu sebe i své společnosti je nutná tvrdá dřina. Jaké triky tedy používají nejúspěšnější lidé na světě?

Touha po úspěchu a finanční nezávislosti je hnacím motorem pro velké množství lidí. Pokud však jedinec nebude dbát o své zdraví a psychickou pohodu, může velice brzy dospět k pracovnímu vyhoření. Úspěšní podnikatelé proto dodržují několik zásadních životních pravidel, která jim pomáhají zvládat náročné životní tempo. Někteří těchto cílů dosáhli díky svým nápadům a průbojnosti.

Důležitý sport

Fyzická námaha a trénink jsou neoddělitelnou součástí života mnoha miliardářů. Zakladatel a ředitel sociální sítě Twitter, Jack Dorsey, každý den v ranních hodinách běhá skoro deset kilometrů, aby se udržel v dobré kondici. Pravidelný sport totiž mnohdy pomáhá pročistit si hlavu, uspořádat myšlenky a zároveň pro jejich tělo kompenzuje nedostatek pohybu, který vzniká velkým množstvím času stráveným v kanceláři.

Ranní ptáče

Velké množství úspěšných pracovníků i podnikatelů začíná svůj den v brzkých ranních hodinách. Takže budíček v pět ráno není pro mnohé z nich žádnou výjimkou. Například o CEO společnosti Apple, Timovi Cookovi, je známo, že vstává v půl čtvrté ráno. Mnozí odborníci se také shodují, že tento zvyk je jedním ze základních stavebních kamenů pro dobrý začátek pracovního dne, který ve výsledku vede ke zvýšení produktivity jedince.

Nutný odpočinek

I když jsou mnozí miliardáři velmi vytížení a mají nabitý denní rozvrh, vždy si najdou chvilku, kdy se věnují pouze sobě. Například slavná americká moderátorka a miliardářka, Oprah Winfrey, každý den medituje.

Bez disciplíny to nejde

Tvrdá disciplína je neoddělitelnou součástí života mnoha úspěšných lidí. Ti totiž zpravidla kladou na sebe a své okolí velmi vysoké nároky. Dodržování pravidel totiž podle mnohých úspěšných podnikatelů vede k dosažení velkých úspěchů a pomáhá společnosti a jejím pracovníkům nacházet nové možnosti a rozvíjet se.

PODÍVEJTE SE V NAŠÍ GALERII, JAKÉ TRIKY POUŽÍVAJÍ MILIARDÁŘI, ABY SE UDRŽELI NA VRCHOLU:

Nejčtenější články