Close search

Jaké potraviny obsahují skrytý cukr, i když se tváří zdravě?

pixabay Zdroj: pixabay

Většina z nás si chce hlídat kalorie a cukry v jídle, které si kupujeme. Jenže díky reklamám a všeobecně zažitým stereotypům si někteří lidé myslí, že ve zdánlivě zdravých produktech je cukru co nejméně - přece to jsou potraviny určené pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Jaké největší pasti plné cukru na vás mohou vykukovat z regálů obchodů?

1. Snídaňové cereálie

Obchody nabízejí velké množství druhů. Dejte si pozor především na to zapékané, které obsahuje nejen velké množství rafinovaného cukru, ale při jeho přípravě se obecně využívá palmový tuk, který obsahuje nasycené mastné kyseliny. Raději sáhněte po sypaném müsli, které si lze skvěle dochutit například ovocem, jogurtem a medem.

2. Sušené ovoce

Je to sice ovoce, ale bývá ještě často doslazované. Ovoce už je tak dost sladké, navíc sušeného ovoce sníte daleko více než čerstvého, proto pozor, když se snažíte zhubnout. K snídani nebo na svačinku si sušené ovoce dopřejte jen v malém množství.

3. Sušené maso

Málokoho by napadlo, že sušené maso může obsahovat skryté cukry. Musíte si dávat pozor na to, jaké si kupujete. Ochucená masa, např. s příchutí barbecue obsahují hodně zbytečných cukrů, proto není dobré ládovat se sušeným masem ve velkém množství.

4. Rajčatové omáčky

Máte rádi těstoviny s tomatovou omáčkou? Pokud si je kupujete, hlídejte si obsah cukru v nich. Ony se totiž tváří zdravě, ale je do nich přidáváno hodně cukru, aby nebyly kyselé, a taky hodně konzervačních látek.

5. Zálivky na salát

Skryté cukry a spousta kalorií se nachází i v kupovaných dresincích a zálivkách na saláty. Proto se těm kupovaným raději vyhýbejte a připravte si doma svůj např. z medu, oleje a hořčice nebo jogurtu, česneku, soli a pepře.

6. Energetické nápoje

Stejně jako v kupovaných ledových kávách, i v energetických limonádách je spousta cukru. Jestli proto spoléháte na „dietu“ založenou jen na pití „energeťáků“, nedivte se, že nehubnete.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu