Close search

Jaké bazénové příslušenství vám nesmí chybět!

Shutterstock Zdroj: Shutterstock

Chcete si užít relax v bazénu na maximum? Pak by vám neměly chybět ty správné vychytávky. Podívejte se, co vše patří k bazénovému příslušenství!

Využijte svůj zahradní bazén na maximum díky těmto vychytávkám


Trávíte u bazénu skoro celé léto? Není se co divit, vzhledem k tomu, jaké teploty panují. Abyste si koupání užili opravdu na maximum, přinášíme několik tipů na bazénové příslušenství, které by vám nemělo chybět!

Zahradní bazén: místo k odpočinku i sportu

Základem každé pořádné koupačky je křišťálově čistá voda. Pokud ale trávíte u bazénu opravdu hodně času, určitě vás brzy napadne, jaké příslušenství by se k vašemu zahradnímu bazénu ještě hodilo. Tady je několik zajímavých typů:

  1. Solární sprcha. Není jen příjemným způsobem, jak se osvěžit, ale i cestou, jak udržet svůj bazén čistější. Před vstupem do vody ze sebe smyjete nečistoty a zbytky opalovacího krému. Solární sprchy navíc mají velkou výhodu: kromě počáteční investice už vás nic nestojí. Voda se totiž ohřívá pomocí sluneční energie. Současné solární sprchy jsou nejen praktické, ale mohou být i atraktivním doplňkem. Navíc je snadno přenesete tam, kam potřebujete a na zimu jednoduše uklidíte.
  2. Večery a rána už jsou chladné a voda v bazénu rychle ztrácí teplotu? Ideálním řešením je solární ohřev bazénu. Jednoduše ho připojíte k bazénu a necháte slunce, aby zbytek udělalo za vás. Solární ohřev je efektivní a bez provozních nákladů. Výběr solárního ohřevu by měl odpovídat velikosti vašeho bazénu. Existují typy vhodné pro nadzemní i vestavěné bazény. Myslete na to, že solární ohřev zabere místo v blízkosti bazénu.
  3. Sportovat se dá i v menším bazénu. Protiproud je řešením pro ty, kteří nemají neomezené prostory ani rozpočet. Protiproud vytváří silný proud vody, proti kterému plavete, což umožňuje intenzivní trénink i v malém bazénu. Pokud plánujete nový bazén, je vhodné s instalací protiproudu počítat již při projektování. Pokud už bazén máte, existují závěsné varianty, které nevyžadují zásah do konstrukce bazénu.
  4. Každý majitel zahradního bazénu moc dobře ví, že vedle koupání je nutné věnovat dostatek času údržbě bazénu. Uklízení baví jen málokoho a platí to jistě i v tomto případě. Práci vám ulehčí bazénové vysavače – ty moderní robotické udělají skoro celou dřinu za vás.
  5. Bazénové zastřešení dokáže uchránit váš bazén nejen před nečistotami, ale udrží vodu déle teplou, a navíc se nemusíte bát, že do bazénu v nestřežené chvíli někdo či něco spadne. U nadzemních bazénů se vyplatí investice do krycí plachty. 

Ještě vám něco na seznamu bazénového příslušenství chybí? Fantazii se meze nekladou. Bazén si můžete vylepšit různými vodopády, klouzačkami, skokanským můstkem, vířivkou… Velkou parádu pak udělá i speciální LED světlo, které se instaluje do bazénu nebo ho lze pořídit ve formě plovacích světel. Pak bude mít nejen večerní koupačka tu správnou atmosféru. 

Nejčtenější články