Close search

Renovace je zkouškou vztahu. Poradíme, jak se s partnerem nerozejít

Pixabay Zdroj: Pixabay

Pokud jste si ve svém partnerovi jistí a myslíte si, že spolu dokážete cokoliv, můžete svoji teorii vyzkoušet. A nejlepším pomocníkem v tomto životně důležitém testu pro vás bude pořádná renovace bytu.

Když jste se svým partnerem již nějakou dobu a už jste se stihli poznat, můžete svůj vztah vystavit praktické zkoušce, abyste věděli, jak na tom skutečně jste. Samozřejmě cílem této zkoušky není vztah zničit, ale naopak zjistit, kde by mohly být chyby a v čem je váš partner například lepší, než jste si předtím mysleli.

Pořádně si promluvte

Než se ale pustíte do renovace svého hnízdečka lásky, ujistěte se, že přesně víte, do čeho jdete. S partnerem si třeba i několikrát sedněte a pořádně si promluvte. Ujistěte se, že si rozumíte v tom, jaké jsou vaše plány a jestli máte stejná očekávání. Promluvte si o penězích a stanovte si rozpočet. Pamatujte také, že výsledek renovace musí odpovídat požadavkům obou partnerů, takže se rozhodně připravte na kompromisy.

Jaký stres vás čeká?

Jedním z nejsilnějších stresů, který vás může během renovace potkat, budou finance. Tedy přesněji řečeno, překročení stanoveného rozpočtu. I když si pečlivě naplánujete rozpočet, jeho překročení se nejspíš nevyhnete. Můžete si ale například stanovit určitou částku do zásoby, kterou v případě potřeby budete moci použít. Pokud ji nebudete potřebovat, můžete ji využít na něco zcela jiného.

Další velkou zátěží pro vás může být situace, kdy budete bydlet v bytě, ve kterém probíhá rekonstrukce a vy budete čelit neustálému chaosu a špíně. Pokud máte tu možnost, zkuste se na dobu rekonstrukce přestěhovat do jiného obydlí, například k rodině. Jestli tuto možnost nemáte, zkuste si ve svém bytě nebo domě vyhradit určitý prostor, kde žádné opravy probíhat nebudou a vy si tam budete moct odpočinout.

Jak se nezbláznit?

Během rekonstrukce bude pár vystaven velikému stresu, ale zároveň to bude možnost poznat, jak se partner chová ve stresu a jaké má priority. Pokud pár zjistí, že jejich rozdíly jsou skutečně veliké, může to být správný čas přehodnotit vztah. Není samozřejmě třeba dělat unáhlené závěry, ale určitě se s partnerem po skončení renovace budete znát mnohem lépe než před ní.

Než se pustíte do velké renovace, zkuste si s partnerem několik menších projektů, které nebudou tak náročné. V takové chvíli budete mít možnost poznat, jak se váš milovaný chová při menším stresu a co vás bude ještě ve větší míře čekat při velké rekonstrukci.

Když se rozhodnete do rekonstrukce pustit, nezapomeňte spolu v průběhu pravidelně mluvit o tom, zda všechno probíhá, jak má. Sdělujte si své pocity a rozhodně delší a náročnější konverzace si nechávejte na chvíli, kdy budete moct uvažovat s chladnou hlavou.

Nejčtenější články