Close search

Jak získat energii: Začněte vhodnými podmínkami doma i v práci

Unsplash.com Zdroj: Unsplash.com

Je jedno, jestli jde o home office, nebo kancelář sdílenou s dalšími kolegy a kolegyněmi. Bez smysluplného prostředí a podmínek, které vás dokáže nabít energii, se někdy funguje opravdu těžko.

Je to vlastně jako s určitými lidmi a situacemi. Někdo vás dokáže nabít pozitivní energií, která vydrží dlouho. Jindy je tomu přesně naopak.

Vhodné podmínky mají stejný vliv, byť se jim ne vždy přikládá váha, jakou by si zasloužily. Často se totiž mluví spíše o tom, že všechno vychází z nás a s dostatečnou vůlí zvládneme všechno. Zkuste ale vymyslet třeba novou sonátu ve školce, kde kolem vás předvádí kakofonii dvacet rozdováděných dětí.

Nejen vnitřní úklid

Pokud se v pracovním koutku rádi obklopujete různým vzpomínkovými předměty, nebo tam prostě jenom máte nepořádek, je to špatně. Každá věc, která je navíc, nebo není na svém místě, totiž časem upoutá vaší pozornost, vyžádá si interakci a následuje vytržení z pracovního rytmu.

Kvůli tomuto rozptýlení pak odkládáte rozpracovaný úkol a to vás obírá o potřebnou energii. Jistě, každý se snaží zabydlet v práci po svém a vtisknout kanceláři vlastní pečeť, ale pak musí počítat s tím, že mu to paradoxně může trochu uškodit.

Zkuste si uklidit stůl vždy před odchodem z práce. Pokud se na druhý den vrátíte do příjemného prostředí, můžete se hned pustit do důležitých věcí a nebude nad vámi viset energii ubírající mrak nepohodlí, vyplývající z nevhodného rozptýlení. A získáte tak vhodnou motivaci do celého dne.

Širší záběr

Důležitost vhodných podmínek se ale nevztahuje jenom na práci. Půjdete-li na procházku do deště jenom v tričku a šortkách, patrně si čerstvý a svěží vzduch neužijete tak, jako v přiměřeném oblečení. Ztratíte motivaci vybrat se na procházku i příště.

Když chcete s partnerem nebo partnerkou doma probrat nějaké neshody, nebudete je řešit večer, když jste oba utahaní z celého dne, ale třeba ráno o víkendu, ať jste oba odpočatí a dobře naladění. A budete mít motivaci opravdu něco řešit, ne jenom mávnout rukou nebo se pohádat.

Důležité je prostě snažit se o vytvoření co nejvhodnějších podmínek ve všech oblastech života. Díky tomu se zbytečně nepřipravíte o energii a budete mít motivaci jak do života, tak do práce.

Na další způsoby, jak získat motivaci, se můžete podívat do GALERIE:

Nejčtenější články