Close search

Jak žije Robin z Jak jsem poznal vaši matku. Během natáčení vyhrála nad rakovinou

Prima Comedy Central Zdroj: Prima Comedy Central

Táta ji vychovával jako kluka, s písní Dva bobři jsou lepší než jeden, a v dospělosti se stala televizní reportérkou. Vzpomínáte na Robin Scherbatskou ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku? Osud její představitelky, herečky Cobie Smulders (36), je ale mnohem dramatičtější.

Celým jménem se jmenuje Jacoba Francisca Maria Smulders, ale známá je prostě jen jako Cobie Smulders. Na kontě má nespočet hereckých počinů, nejvíce ji ale proslavila role Robin Scherbatské v seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Celých osm let přitom držela v tajnosti, že během natáčení prodělala rakovinu.

Škola, modeling, kamera

Cobie se narodila 3. dubna 1982 v Kanadě a o herectví se začala zajímat až na střední škole, kde vystupovala v několika školních inscenacích. Jako dospívající ji objevila jedna modelingová agentura, která jí zprostředkovala bohatou dráhu modelky v Paříži, Japonsku, Milánu, Řecku nebo Německu. Pak si zahrála například ve filmech Kráčející skála, Pozdravy ze spermabanky či ve všech třech dílech Avengers. Účinkovala i ve více než deseti seriálech. Jenže svět jí zná především díky roli televizní reportérky Robin Scherbatské v seriálu Jak jsem poznal vaši matku. 

Cobie bojovnice

Seriál se vysílal od roku 2005 do roku 2014. Až v roce 2015 Smulders veřejně prohlásila, že v roce 2007, kdy se natáčela třetí řada seriálu, prodělala rakovinu vaječníků. „Měla jsem nádory na obou vaječnících a rakovina se rozšířila do lymfatických uzlin a okolních tkání," řekla pro květnové číslo časopisu Woman´s Health s tím, že jí tehdy bylo 25 let.

Během dvou let podstoupila léčbu, lékaři jí odstranili rakovinovou tkáň, přišla o část vaječníků. Hrozilo, že nikdy nebude moct přirozeně otěhotnět, koneckonců toto téma se promítlo i do samotného seriálu. Ve skutečnosti se to naštěstí nestalo, protože po léčbě otěhotněla a přivedla na svět zdravé dítě. S manželem, hercem Taranem Killamem, nyní vychovávají dvě děti.

„Asi nebudu mít nikdy pocit, že jsem nad rakovinou vyhrála. Už je to ale několik let a já se snažím myslet pozitivně a poučit se z toho. A pokud můžu přispět k povědomí o této nemoci, udělám to,“ vysvětlila důvody, proč se o svém onemocnění rozhodla veřejně promluvit. 

Nejčtenější články