Close search

Jak žije britská královská rodina? Její členové si pečlivě dělí palác

Instagram Zdroj: Instagram

Britská královská rodina se neustále rozrůstá. Ať už díky sňatkům mladší generace, nebo příchodům dědiců trůnu na svět, britští monarchové se rozhodně mohou pochlubit početnou rodinou. Kde ale příslušníci královské rodiny pobývají a který palác mnozí z nich nazývají svým domovem?

Kensingtonský palác se stal královskou rezidencí již v 16. století a od té doby britští monarchové tuto tradici dodržují. Mnozí představitelé královské rodiny tak žijí se svými polovičkami i dětmi ve stěnách tohoto skutečně rozlehlého sídla. Kensingtonský palác v sobě zahrnuje mnoho nemovitostí nejrůznější úrovně, nachází se tam tak celkem skromné domy a vedle toho obrovská honosná sídla, která mají i více jak 20 pokojů.

Princ William a Kate Middleton

Následník trůnu a jeho manželka se třemi dětmi nejenom že tvoří nejpočetnější rodinu, která obývá Kensingtonský palác, ale také žijí v luxusním křídle s názvem Apartmány 1A, které mají 20 pokojů. Mohou si užívat výhledu na slavný Hyde park a mnoho soukromí, jelikož pro veřejnost je téměř nemožné se k nim jakkoliv přiblížit. I když turistické prohlídky umožňují návštěvu Kensingtonského paláce.

Princ Harry a Meghan Markle

Mladší ze synů tragicky zesnulé princezny Diany se svojí chotí Meghan Markle se dříve také procházel po prostorách Kensingtonského paláce. Princ Harry obýval od roku 2013 část paláce, která se nazývá Nottingham Cottage, což byl celkem skromný dům se dvěma ložnicemi. Poté, co došlo na oficiální zásnuby s Meghan Markle, se jeho budoucí žena přistěhovala za ním. V tomto roce se ale manželský pár odebral z rodinného sídla a nyní žije ve Frogmore Cottage, který je součástí Windsoru.

Princ Charles a Camilla

Korunní princ Charles a jeho žena Camilla, vévodkyně z Cornwallu, ale v Kensingtonském paláci nežijí. Tento manželský pár obývá společně sídlo Clarence House, které bylo vybudováno v letech 1825-1827. Dříve zde žila královna matka, babička prince Charlese.

Vévoda a vévodkyně z Gloucesteru

Bratranec královny Alžběty se svojí chotí žijí v takzvaných Apartmánech 1, které čítají 21 pokojů. Jsou sice o něco větší, než sídlo prince Williama a Kate Middleton, ale jak se zdá, ne na dlouho. Nedávno byla totiž v oblasti Apartmánů 1 viděna nákladní auta, která stěhovala věci, takže vévoda a vévodkyně brzy přesídlí do jiné části Kensingtonského paláce, menší rezidence Old Stables, kde již proběhla celkem nákladná renovace.

Princezna Eugenie a Jack Brooksbank

Čerství novomanželé, sestřenice korunního prince Williama, princezna Eugenie se svým chotěm, Jackem Brooksbankem obývají Ivy Cottage, která se nachází blízko sídla, kde dříve žili prince Harry a Meghan Markle.

Princ Michael z Kentu

Princ Michael z Kentu, který je dalším bratrancem královny, a jeho manželka žijí v apartmánech o deseti pokojích na území paláce. Dříve toto sídlo využívali zdarma, nyní ale platí měsíční nájem 13600 dolarů (306 tisíc korun).

Vévoda a vévodkyně z Kentu

Vévoda a vévodkyně z Kentu žijí v takzvaném Wren house, který se též nachází na území Kensingtonského paláce. O tomto sídle veřejnosti není moc známo, ale nachází se v blízkosti sídla, kde žije nyní princezna Eugenie se svým mužem.

Buckinghamský palác

A kde vlastně žije samotná britská královna Alžběta II. a její manžel princ Philip? Královský pár žije v hlavní rezidenci britských monarchů, Buckinghamském paláci. K dispozici mají 775 pokojů a velké množství služebnictva, které se stará o chod paláce.

PODÍVEJTE SE DO NAŠÍ GALERIE NA SÍDLA BRITSKÉ KRÁLOVSKÉ RODINY:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu