Close search

Jak vypadají hotely s nejlepším designem? Experti vybírali novinky roku 2019

The Other Place Zdroj: The Other Place

Po celém světě se každoročně otevírají stovky hotelů. Aby majitelé obstáli v těžké konkurenci, musejí často nabízet nejenom vynikající služby v kombinaci s atraktivní lokací, ale také zajímavý design. Experti vybrali několik nových hotelů, které dokáží nabídnout i estetický zážitek. Jak tyto hotely vypadají?

Znalci v oblasti architektury a designu vybrali letos ze čtyř a půl tisíce projektů hotely, které se vyznačují ojedinělým designem, krásou nebo jsou považovány za inovativní. Server Dezeen, který se zaměřuje na architekturu, pořádá soutěž pro tyto atraktivní a inovativní hotely. Nyní představil ty nejlepší z nejlepších.

Kapsle v Tokiu

Japonsko je místem jedinečné kultury a přírodních krás. Rozhodně zde nechybí ani originální a jedinečná architektura. Tuto myšlenku podporují i místní designéři, kteří vytvořili hotel ℃ (Do-C) Gotanda. Tento moderní hotel, který se nachází v Tokiu, nabízí místo pokojů kapsle a minimalistický, drsný industriální styl interiérů. Ani místní koupelny nenabízejí moc soukromí, jelikož jsou veřejné.

Tento hotel se tedy může pochlubit velmi neobvyklým, ale zároveň praktickým řešením prostoru, kdy na velmi malé rozloze dokáže ubytovat velké množství lidí. A pro Japonsko, které je hustě osídlené, je toto řešení skutečně aktuální.

Mexická džungle

V hotelu Jungle Keva si nikdy nebudou návštěvníci jistí, zda se ještě nacházejí v civilizaci, nebo už v džungli. Tato mexická novinka dovolí svým návštěvníkům poznat zemi velmi zblízka, jelikož při výstavbě bylo zachováno 70 procent místní flóry, která se prodírá do pokojů skrze okna i dveře. Podmínkou pro ubytování pro cestující asi musí být, že nesmějí mít strach z místní exotické přírody, jelikož rostliny, které rostou ve volné přírodě se staly součástí interiérů a dál v hotelu volně rostou.

Optické iluze v Číně

Pokud byste chtěli na svých cestách navštívit hotel, který by vám připadal jako z jiné dimenze, zkuste si zajet do Číny. Otevřeli tam totiž hotel The Other Place, který se může pochlubit skutečně futuristickým designem, který jeho návštěvníci mohli vidět nejspíš jenom ve sci-fi filmech.

Zcela běžné vybavení interiéru je zde umístěno velmi neobvyklým způsobem. Návštěvníci hotelu se mohou těšit na schody připevněné ke stropu, mysteriózní atmosféru a optické iluze, které jim nedovolí se nudit.

Luxusní kůlna

Velká Británie od roku 2018 nabízí svým návštěvníkům možnost ubytovat se ve dvou bývalých dřevěných kůlnách, které se nacházejí v pobřežní oblasti Kentu. Kůlny pocházejí z roku 1961 a po jejich velmi pečlivé rekonstrukci si cestující budou moci odpočinout v decentně zařízeném prostoru, který se snaží přidržovat barev okolní krajiny. Avšak moderní vybavení a zajímavé místo bude stát návštěvníky okolo 24 tisíc korun za jednu noc.

Nahlédněte do těch nejzajímavějších hotelů VE FOTOGALERII.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu